Upiorne dynie, nietoperze, pająki i pajęczyny…

hallowen_16

hallowen_16Upiorne dynie, nietoperze, pająki i pajęczyny, duszki i inne dekoracje przygotowane przez dzieci ze Świetlicy Wiejskiej w Siedlisku można było zobaczyć 31 października podczas odbywającego się tam „Halloween”. Sala wyglądała imponująco.

Zanim jednak rozpoczęła się zabawa Emilia Szarejko – instruktorka świetlicy – opowiedziała najpierw skąd wziął się zwyczaj Halloween. A następnie odbyły się różne zabawy i konkursy z nagrodami, m.in. „mumia”, „gdzie są schowane cukierki?”, „strachotki”, jak również uczestnicy prezentowali swoje stroje i rysunki związane z Halloween.

Powiązane artykuły

12 komentarzy do “Upiorne dynie, nietoperze, pająki i pajęczyny…

 1. edc

  http://www.fronda.pl/a/halloween-to-swieto-szatana,31653.html

  http://www.pch24.pl/halloween—neopoganizm-czy-niewinna-zabawa-,18799,i.html

  http://sanctus.pl/index.php?grupa=66&podgrupa=88&doc=33

  http://www.niedziela.pl/artykul/54720/nd/Chrzescijanie-nie-obchodza-Halloween

  http://www.opoka.org.pl/biblioteka/V/VS/halloween.html

  http://www.wychowanie.com.pl/dzieci/hello.htm

 2. Renata

  Widzę, ze w świetlicy w Siedlisku coś się dzieje i pani instruktor pracuje. A co słychać w innych świetlcach, np. w Kozakach , Galwieciach, Jabłońskich?

 3. acz

  Dzieci się świetnie bawiły, brawo!!
  Dość już kołtuństwa i ciagania dzieciaków po procesjach, zmuszania do klękania na brudnych ulicach i innych tego typu wymysłów. Dzieciństwo jest po to, by sie bawić, a nie po to, by pokutować w zimnym i stęchłym kościele (bo i za co ta pokuta?).
  Brawo za pomysł i imprezę!

  1. Józef

   Ja to obserwuję raczej kołtuństwo (zacofanie) wśród środowisk antireligijnych ,lewicowych w bełkocie nawiedzonych lewaków.
   Jest to głupota , nietolerancja ,fałszywość , ograniczoność.

 4. Kościół spoko. Jest radość!

  http://parafiagoldap.pl/aktualnosci-z-parafii/polkolonie-za-nami/

  1. acz

   Jak ktoś ma umysł zniewolony trwającą od narodziń indoktrynacją, to dla niego kościół jest „spoko”. A’propos” – w języku polskim nie ma takiego słowa, jak „spoko”. Piotrze Miszkielu, skoro już musisz wypowiadać się publicznie, to posługuj się poprawną polszczyzną, a najpierw nadrób braki w tej materii, bo po wielu wpisach widać, że masz sporo do nadrobienia.

   1. Józef

    Szanowny acz – czytam pańskie komentarze na niniejszej stronie w ktorych używa takich wyrażen jak – kołtuństwo i indoktrynacja ,i zastanawiam się czy pan wie co te wyrazy oznaczają.Na temat kołtuństwa już napisałem.Pora na indoktrynację.
    Otóz jest to wyraz wieloznaczny ale podstawowe znaczenie to uświadamianie.Pańskie komentarze sa idealnym przykładem pod słowem demagogia.
    Panujący – a zwłaszcza obecni – starają się (teraz dzięki doskonałej pracy pijaru)indoktrynować (czytaj ogłupiać społeczeństwo).
    W wierze chrześcijańskiej nie ma indoktrynacji,ponieważ szatan nie pozwala o swoim istnieniu zapomnieć , co niektore komentarze na niniejszej stronie to potwierdzają.

 5. W języku polskim nie ma takiego imienia jak „acz”, i co teraz?

 6. gołdapiak

  Jak ktoś ma umysł zniewolony trwającą od narodziń indoktrynacją, to dla niego Halloween jest „spoko”. Takimi akcjami liżemy d… ameryce.

 7. Szanowny goldapiaku. Moglbys uscislic, o ktora „ameryke” Tobie chodzi. Bo to jest zbyt ogolne stwierdzenie.

 8. ks. Kamil

  Do komentarza Renaty: Krótko i na temat – jeżeli ktoś jest zadowolony z tego, że w swietlicy takie rzeczy się dzieją pod płaszczykiem zabaw dla dzieci to widać jakie wartości promuje w życiu. Inne świetlice, o których Pani mówi są właśnie wzorem, że nie organizuje się takich rzeczy. Nie wszystko co przychodzi do nas z zachodu musimy łykać i wprowadzac. My mamy swoje święto – Uroczystość Wszystkich Świętych, a nie straszydeł i trupów.