Tu po raz pierwszy uroczyście obchodzono ten dzień

dzien_niepodleglosci_4

dzien_niepodleglosci_4W Przedszkolu Samorządowym nr1 w Gołdapi po raz pierwszy uroczyście obchodzono Dzień Niepodległości. Pięciolatki B przygotowywały się solidnie do tej uroczystości.

Na zajęciach uczyły się co to jest patriotyzm, honor, wolność, niepodległość. Poznały historię powstania naszego kraju. Uczyły się hymnu narodowego, wierszy i pieśni patriotycznych.

8 listopada.

Pod kierunkiem wychowawczyni Alicji Oszkinis przedstawiły program słowno-muzyczny dla wszystkich młodszych kolegów i koleżanek z przedszkola oraz zaproszonym dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie w wierszach i pieśniach patriotycznych dzieci przedstawiły czas niewoli i drogę do wolności naszego kraju. Nie zabrakło w programie wiersza Władysław Bełzy „Katechizm małego Polaka”. Dzieci pięcioletnie z grupy tanecznej prowadzonej przez panią Dorotę Sławińską zatańczyły Krakowiaka. Całość uroczystości dopełniły odświętnie ubrane dzieci i biało-czerwone kotyliony przypięte do piersi dzieci.

Alicja Oszkinis


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Tu po raz pierwszy uroczyście obchodzono ten dzień

  1. Rewelacja. Tak powinno sie uczyc patrityzmu od najmlodszych lat, a byc moze w przyszlosci nie bedzie chetnych do demolowania wszystkiego na drodze jakiejkolwiek manifestacji. Pomysl naprawde godny nasladowania.