To wielka data…

„Mamy niepodległą…” pod takim hasłem apel z okazji 95-tej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowały klasy V c i IV c pod kierunkiem pań Ewy Dzbyńskiej i Anny Milewskiej. Uroczystość odbyła się 8 listopada w sali gimnastycznej gołdapskiej Jedynki.  Po wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego,  uczniowie przypomnieli najważniejsze wydarzenia z dziejów walki o niepodległość –  insurekcję kościuszkowską, walkę Legionów Polskich we Włoszech, dwa kolejne powstania XIX wieku – listopadowe i styczniowe oraz walki toczone w okresie I wojny światowej, które w końcu przyniosły Polakom upragnioną niepodległość. Tę trudną drogę wiodącą Polaków do wolności zilustrowano ciekawą prezentacją multimedialną. Całość wzbogaciły wiersze  i pieśni patriotyczne nadając uroczystości właściwy, podniosły nastój.

„Jedenasty listopada to wielka data – symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa” przypomnieli uczniowie.

Obchody rocznic narodowych są jednym ze sposobów kształtowania w uczniach właściwych postaw patriotycznych i tożsamości narodowej.

 


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “To wielka data…

  1. Powinienem umiescic taki sam wpis jak pod podobnym wydarzeniem w SP 3. Ale co tam jak ktos chcial to sobie tamten przeczyta. Dodam tylko brawo, brawo.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...