Ponad 5 mln przekroczeń

zona

zonaSpełniły się przewidywania dotyczące ruchu granicznego w drogowych przejściach granicznych na Warmii i Mazurach. W połowie listopada liczba przekroczeń przekroczyła wartość 5 milionów osób.

Od momentu wprowadzenie w życie umowy o małym ruchu granicznym w lipcu 2012 roku Straż Graniczna notuje wzrost natężenia ruchu osobowego w przejściach granicznych. Tylko w pierwszym półroczu bieżącego roku liczba osób przekraczających granicę zwiększyła się o ponad 60% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego (jeszcze przed wprowadzeniem zasad MRG).

Proporcje dotyczące ilości przekroczeń granicy przez obywateli Polski i cudzoziemców są zbliżone. Od początku roku 2,5 mln Polaków zostało odprawionych w drogowych przejściach granicznych W-MOSG, a Rosjan prawie 2,8 mln.

W ramach małego ruchu granicznego już prawie 900 tysięcy cudzoziemców, głównie obywateli Rosji, przekroczyło polsko-rosyjską granicę. Obywatele Polski nie są ujmowani w statystyce przekroczeń w ramach MRG z uwagi na fakt, że Polska jest państwem w grupie Schengen. (Red. W-MOSG)

 


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Ponad 5 mln przekroczeń

  1. Józef

    Szanowna Red. W – MOSG prosze przełożyć z polskiego na nasze co oznacza zdanie —
    W połowie listopada liczba przekroczeń przekroczyła wartość 5 milionów osób.

     
  2. Anonim

    Tak trzymać ,to łączy narody we wszystkich dziedzinach.