Nie są nam dane raz na zawsze

trojka_6

trojka_6„Wolność i niepodległość nie jest nam dana raz na zawsze, trzeba je pielęgnować !” To hasło było mottem przewodnim apelu z okazji Dnia Niepodległości, który odbył się 8 listopada w Szkole Podstawowej nr 3.

Uczniowie klasy 5a, przygotowali część artystyczną, w której ukazali trudne dzieje naszej ojczyzny. Wspominali smutny czas zaborów, powstania – listopadowe i styczniowe, a także niezwykłą postać Józefa Piłsudskiego i jego Legionów. Wzruszające i piękne wiersze patriotyczne, przeplatały pieśni śpiewane przez chór szkolny pod kierunkiem pani Katarzyny Boruc. W programie, obok takich utworów jak „Gawęda o miłości do ziemi ojczystej” Wisławy Szymborskiej, „Wstań Polsko moja” Józefa Mączki, pojawiły się „Rota”, „Biały krzyż”, „Legiony” oraz piosenka Andrzeja Rosiewicza „Pytasz mnie”.

Część artystyczną wzbogaciła prezentacja multimedialna, która ilustrowała przedstawiane przez uczniów fakty historyczne.

Myślę, że występ podobał się zebranej na sali publiczności i przyczynił się do rozbudzenia uczuć patriotycznych wśród młodego pokolenia.

Krystyna Czarniewska

 


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Nie są nam dane raz na zawsze

  1. Wielkim patryiota to chyba trzeba sie urodzic, ale juz ptryiotycznych odruchow mozna sie nauczyc. I tu widac jeden z wlasciwych przykladow jak to mozna robic. Brawo
    Tak na marginesie bardzo slaba jakosc zdjec.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...