Nie mogło zabraknąć również tańców

zytkiejmy_3

zytkiejmy_3Tym razem seniorzy spotkali się by wymienić doświadczenia na temat przygotowywania i wykonywania potraw regionalnych. Kolejne działanie w ramach projektu „Działaj lokalnie 2013” odbyło się 16 listopada 2013 r. w świetlicy w Żytkiejmach.

Wszystkich uczestników przywitała Halina Wojtanis jako przedstawiciel nieformalnej grupy „Pozytywnie zakręcone mole książkowe”.

Następnie głos zabrała Bożena Mikielska prezes Stowarzyszenia „Żytkiejmska Struga” przybliżając powstanie i funkcjonowanie stowarzyszenia. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Gołdapskiego Funduszu Lokalnego Zbigniew Mieruński – prezes oraz Wioletta Anuszkiewicz.

Potrawy przygotowane przez Stowarzyszenie „Żytkiejmska Struga” to m.in.: babka ziemniaczana, sery, wędlina, smalczyk z ogórkiem, pierogi z kapustą, grzybami i mięsem na stołach znalazły się również słodkości tj. sękacz, sernik i inne ciasto. Wszystkie produkty były własnego wyrobu.

Oprócz części kulinarnej odbył się również „Koncert życzeń”. Seniorzy śpiewali różne piosenki i przyśpiewki nie mogło zabraknąć również tańców, a wszystkie te atrakcje mogły się odbyć dzięki „Pozytywnie zakręconym molom książkowym” działającą przy Bibliotece Publicznej w Gołdapi. Seniorzy w ramach podziękowania wręczyli tort w formie książki dla Stowarzyszenia „Żytkiejmska Struga”. W spotkaniu udział wzięło około 60 osób, które miały możliwość wspólnej zabawy od dziewiątej do czternastej.

Projekt „Pozytywnie zakręcone mole książkowe” w ramach programu „Działaj Lokalnie VIII” realizowanego przez Gołdapski Fundusz Lokalny.

Fot. Agnieszka Dziobkowska

Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Gołdapskiego Funduszu Lokalnego, Gminy Gołdap, Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi, Banku BGŻ – Oddział w Gołdapi – realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Gołdapski Fundusz Lokalny.

logo


Aktualności

Powiązane artykuły