Już od dwunastej ustawiały się kolejki chętnych

dawcy_szpiku_23

dawcy_szpiku_23Trzeba przyznać, że Górne od pewnego czasu jest aktywne jeśli idzie o działalność animatorów społecznych, a to głównie dzięki Forum Młodych Ludowców i tamtejszej OSP. Przykładem kolejnego udanego działania może być sobotni Dzień Dawcy Szpiku w Gołdapi.

W sali sportowej „Jedynki” już od dwunastej ustawiały się kolejki chętnych pomóc chorym na białaczkę. Jako jedni z pierwszych zapisali się – starosta Andrzej Ciołek i komendant gołdapskiej KPP młodszy inspektor Andrzej Żyliński.

W bazie dawców szpiku zarejestrowały się 94 osoby. W trakcie spotkania miały miejsce atrakcje dodatkowe, choćby losowanie nagród, pokaz capoeiry i pokazowy trening UKS Jaćwingowie Gołdap. Było też mierzenie ciśnienia i rysowanie.

Oczywiście impreza nie byłaby tak urozmaicona gdyby nie pomoc innych organizacji.

W sposób szczególny akcję wsparli strażacy ochotnicy z gminy Gołdap, wolontariusze z Szkolnego Koła Wolontariatu przy ZSZ w Gołdapi, pracownicy z miejscowego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Imprez odbywała się pod patronatem: wojewody warmińsko-mazurskiego Mariana Podziewskiego, starosty powiatu gołdapskiego Andrzeja Ciołka i burmistrza Gołdapi Marka Mirosa.

Organizatorami wydarzenia była Ochotnicza Straż Pożarna w Górnem, Forum Młodych Ludowców Ziemi Gołdapskiej oraz DKMS Polska.

Całość świetnie spajał prowadzący Marek Andrukajtys.

Fot. Redakcja i Agnieszka Zdancewicz


Aktualności

Powiązane artykuły