Jaćwingowie, Granit, Szczypiorniak… czyli pozytywna sportowa niedziela!!

szczypiorniak_1

szczypiorniak_1W przeddzień Święta Niepodległości na hali OSiR w Gołdapi odbył się „Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora Kompleksu Sportowo- Rekreacyjnego Hala-Basen”. Wzięły w nim udział drużyny z Gołdapi, Olecka i Ełku. Turniej rozegrany został w dwóch kategoriach.

W pierwszej zwycięstwo odnieśli młodzicy z Gołdapi, pokonując drużynę z Olecka 21:14. Był to pierwszy sukces naszej najmłodszej drużyny i rewanż za ostatnie spotkania.

Mecze w drugiej kategorii przyniosły nie mniej emocji. W pierwszym meczu drużyna Granit Olecko pokonała drużynę Szczypiorniak Ełk 18:13. W kolejnym meczu zmierzyli się szczypiorniści z Gołdapi i Ełku. Jednak od samego początku przewaga była po stronie Jaćwingów, którzy zakończyli całe spotkanie wynikiem 32:11. Ale to ostatni mecz przyniósł najwięcej emocji. Naprzeciw siebie na boisku stanęły dwie zaprzyjaźnione i dobrze znające się drużyny z Granit Olecko i Jaćwingowie Gołdap. Walka była bardzo wyrównana, padała bramka za bramkę, każda z drużyn uzyskiwała nie więcej niż dwubramkową przewagę, którą przeciwnicy szybko nadrabiali. Mecz trzymał w napięciu i zakończył się jak najbardziej słusznym, remisowym wynikiem 20:20. O zwycięstwie Jaćwingów w całym turnieju zadecydował bilans bramkowy. Tym samym dwa puchary ufundowane przez pana Mariana Mioduszewskiego pozostały w Gołdapi.

Całe spotkanie przebiegało w przyjaznej atmosferze. Był to kolejny turniej, na który przybyła tak liczna publiczność. To dowód na to, że piłka ręczna staje się coraz bardziej popularna w naszym mieście, co bardzo Nas cieszy. Serdecznie dziękujemy wszystkim kibicom za tak wspaniały doping. Można powiedzieć, że na trybunach rozegrało się kolejne spotkanie, tym razem na głosy, między kibicami z Olecka i Gołdapi. I tu także ogłaszamy remis!!

Warto też wspomnieć, że przed rozpoczęciem turnieju nasi juniorzy w nagrodę za dotychczasowe osiągnięcia otrzymali dresy sportowe. I tu serdeczne podziękowania należą się władzom samorządowym, a w szczególności dyrektorowi Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi panu Markowi Kuskowskiemu.

 

WYNIKI:

Gołdap Młodzicy- Olecko Młodzicy 21:14,

Ełk Juniorzy- Olecko Juniorzy 13:18,

Gołdap Juniorzy- Ełk Juniorzy 32:11,

Gołdap Juniorzy- Olecko Juniorzy 20:20.

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

MŁODZICY

1. Gołdap,

2. Olecko.

JUNIORZY

1. Gołdap,

2. Olecko,

3. Ełk.

 

SKŁAD ZESPOŁÓW:

GOŁDAP JUNIORZY: Daniel Godlewski (7), Mateusz Bruszewski (13), Krystian Puchłowski (5), Piotrek Karbowski (10), Patryk Śniosek (br), Krystian Krzykwa (4), Mateusz Sztuk, Bartłomiej Kuźnicki (2), Patryk Radzewicz (2), Rafał Budlewski (9).

GOŁDAP MŁODZICY: Bartek Grynkiewicz (5), Jacek Szrejder (1), Michał Kisłowski, Dawid Naruszewicz, Kuba Turczyk, Konrad Sitek (5), Kamil Ołdak (1), Olgierd Bobkowski (2), Bartek Bester, Michał Kazimierski (1), Radek Lelo, Kamil Godlewski, Rafał Mrozowski, Kamil Krzykwa, Mateusz Sieczkowski (6), Piotr Zalewski (br), Rafał Śniosek (br), Adrian Wójcik (br), Kacper Kisłowski (br).

 

OLECKO JUNIORZY: Filip Janicki (1), Damian Bielecki (12), Mikołaj Głębocki (8), Hubert Łazarski (2), Hubert Dłużniewski (4), Dawid Słabiński (8), Maciek Steckiewicz (1), Filip Grudziński (1), Patryk Słabiński, Kuba Sobolewski, Kacper Rytwiński, Jan Wojsiat (br).

 

OLECKO MŁODZICY: Patryk Słabiński (5), Tomek Jagliński, Krzysztof Wojciechowski (br), Michał Wojtkielewicz (br), Michał Palakowski, Jakub Sobolewski, Marcel Szupieńko (3), Brajan Bagiński, Rafał Łazarski, Kacper Rytwiński (2), Paweł Czarniecki, Jakub Gabruś, Filip Grudziński (2), Jakub Miłowicki (2), Damian Kowalewski, Mateusz Jabłoński.

 

EŁK JUNIORZY: Damian Pileloch (3), Fiedorowicz Kamil (5), Grodzki Maciek (3), Mońko Paweł, Przeździecki Adrian (1), Maliszewski Michał, Tomaszewski Jakub (br), Iwański Piotr (3), Juszkiewicz Kacper (2), Mierzejewski Patryk, Brzuchalski Jakub (8).

Julita Sztuk UKS Jaćwingowie Gołdap

Powiązane artykuły