Włamali się po materiały budowlane

kajdanki 1

kajdanki 1Gołdapscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Gołdapi , którzy dokonali kradzieży z włamaniem do jednego z miejscowych sklepów. Mężczyźni ukradli materiały budowlane warte około 900 złotych.

Jeden z nich 25-letni Piotr K. za popełnione przestępstwo odpowie w warunkach recydywy. Wczoraj Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Wówczas to oficer dyżurny gołdapskiej komendy Policji został powiadomiony przez mieszkańca miasta o dwóch mężczyznach, którzy dziwnie się zachowywali i przewozili wózkiem materiały budowlane.

Natychmiast we wskazany rejon skierowany został patrol policji. Po chwili funkcjonariusze w pobliżu miejsca zdarzenia zatrzymali dwóch opisanych przez zgłaszającego mężczyzn. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci ustalili, że mężczyźni włamali się do jednego z miejscowych sklepów budowlanych, gdzie poprzez uszkodzenie konstrukcji ściany dostali się do wnętrza budynku, skąd ukradli materiały budowlane o wartości około 900 złotych.

Funkcjonariusze zabezpieczyli skradzione mienie, które zostało już przekazane właścicielowi.

Po przesłuchaniu 29-letni Kamil C. oraz 25-letni Piotr K. usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Zgodnie z kodeksem karnym za popełniony czyn grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Piotrowi K. może grozić wyższa kara za popełnienie przestępstwa w warunkach tzw. recydywy. Wobec mężczyzny zastosowano policyjny dozór.

 


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Włamali się po materiały budowlane

  1. Postawa „mieszkanca miasta” godna pochwaly i nasladowania.
    A tych dwoch…….. szkoda gadac.