Większość z nas może ubarwić świat

rekodzielo_1

rekodzielo_1Większość z nas ma artystyczne dusze albo przynajmniej upodobanie do piękna lub twórczego kształtowania swojego otoczenia – i takie jest przesłanie wystawy „Moje rękodzieło” otwartej w czwartek w galerii Muzeum Ziemi Gołdapskiej. Na otwarciu pojawiło się kilkadziesiąt osób.

Oprócz obejrzenia różnego rodzaju wyszywanek, wyrobów szydełkowych, biżuterii, pamiątek i malarstwa można było również spróbować domowych słodkości.

Przy okazji prezentacji lokalnych twórców wydany został katalog prezentujący autorów i ich twórczość. Każdy z obecnych na otwarciu mógł sobie bezpłatnie publikację wziąć na własność.

Wystawę zorganizowała nieformalna grupa „Pozytywnie zakręcone mole książkowe” (Emilia Buraczewska, Agnieszka Dziobkowska i Halina Wojtanis) – działająca pod auspicjami Biblioteki Publicznej w Gołdapi w ramach Programu „Działaj Lokalnie VIII” realizowanego przez Gołdapski Fundusz Lokalny. Warto podkreślić, że pretekstem do wystawy było podobne przedsięwzięcie,  które kilka miesięcy temu w formie bardziej kameralnej miało miejsce w czytelni i wypożyczalni dla dorosłych przy współorganizacji Wiesława Młyńczaka.

Jak podkreślali niektórzy z uczestników spotkania – jest w Gołdapi zapotrzebowanie na ukazywanie twórczości rodzimych twórców.

Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Gołdapskiego Funduszu Lokalnego, Gminy Gołdap, Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi, Banku BGŻ – Oddział w Gołdapi – realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Gołdapski Fundusz Lokalny.

logo2

Powiązane artykuły