Tym razem jury nie miało problemu

przeglad_wtz_13_4

przeglad_wtz_13_4Jury XII Przeglądu Małych Form Teatralnych nie miało tym razem najmniejszego problemu z wytypowaniem najlepszego przedstawienia. Zaskoczył bowiem bardzo pozytywnie Warsztat Terapii Zajęciowej w Ełku pomysłową adaptacją fragmentów „Zemsty” Fredry. Na dodatek świetnie wykonaną przez warsztatowych aktorów.

W przeglądzie, który ma już charakter międzynarodowy, uczestniczyło 11 warsztatów terapii zajęciowej, w tym także jeden z Łotwy.

Łotysze zajęli trzecie miejsce własną adaptacją znanej bajki o zgubionej rękawiczce, w której zadomowiły się zmarznięte zwierzęta. Drugie miejsce zajął warsztat gołdapski przedstawieniem z wyraźnym przesłaniem – o miłości do bliźniego i nadawaniu sensu swojemu życiu. Spektakl gołdapian zakończył tekst znanej „Dezyderaty”.

W przerwach odbywał się quiz prowadzony przez panie z WTZ na temat zagrożeń, jakie niesie nadużywanie alkoholu.

Imprezę jak zwykle prowadzili – Dorota Łasica i Mirosław Bobrowski. W otwarciu uczestniczyli również: dyrektor Marta Jurgiełan, wiceburmistrz Jacek Morzy i kierownik gołdapskiego WTZ Jerzy Sobisz.

Po teatralnym maratonie uczestnicy udali się na ciepły posiłek. W dzień poprzedzający przegląd miały miejsce warsztatowe spotkania integracyjne.

 

Powiązane artykuły