Tak to drzewiej bywało

Wykopki Lisy 01.10.2013r (14)

Wykopki Lisy 01.10.2013r (14)Dawniej wykopki były w szkolnictwie tradycją, dziś są świetną zabawą, dzięki której możemy poznać pracę rolnika. We wtorek 1 października dzieci z grupy pięciolatków B i C ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi wraz z wychowawczyniami Iwoną Poredą i Ewą Kulikowską wybrały się na wykopki zorganizowane przez Gołdapski Fundusz Lokalny, do gospodarstwa rolnego Beaty i Włodzimierza Wasyliszyn w Lisach.

Maluchy miały okazję zobaczyć jak wykopuje się ziemniaki, a także aktywnie i z uśmiechami na twarzach mogły uczestniczyć w zbieraniu. Każde dziecko samodzielnie wysypywało ziemniaki na wóz. Po skończonej pracy na pięciolatki czekało ognisko, przy którym piekły kiełbaski, podpłomyki i oczywiście ziemniaki. Radosne uśmiechy na twarzach dzieci i ich zadowolenie to był najlepszy dowód, że wykopki były niezapomnianym przeżyciem i dobrą zabawą.

Serdecznie dziękujemy Gołdapskiemu Funduszowi Lokalnemu, firmie przewozowej ANTOŚ-BUS, Państwu Beacie i Włodzimierzowi Wasyliszyn oraz ich przyjacielowi Pawłowi Gosznykowi.

Dziękujemy również rodzicom Monice Dmochowskiej, Emilii Paszkiewicz, Anecie Skrzypkowskiej i Agnieszce Siejwa za okazaną pomoc.

Iwona Poreda, Ewa Kulikowska


Aktualności

Powiązane artykuły