Świeże powietrze, zapach leśnych roślin i regionalna kuchnia

dbaj_o_zdrowie_3

dbaj_o_zdrowie_3Jak na nasze zdrowie może wpłynąć świeże powietrze, zapach leśnych roślin lub regionalna kuchnia – mogli się przekonać gołdapscy seniorzy w ramach piątkowej wycieczki do Puszczy Rominckiej. Wyjazd zorganizowały gołdapskie bibliotekarki z Biblioteki Publicznej dzięki finansowaniu z projektu „Działaj Lokalnie”.

 

Był to jednocześnie jeden z kolejnych etapów cyklu działań skupiających się na współpracy z gołdapskimi seniorami, tym razem pod hasłem „Dbajmy o swoje zdrowie”. Grupa liczyła 32 osoby, wyjechali spod biblioteki, po drodze dołączył podleśniczy Henryk Bazylewicz, który potem jak zwykle ze swadą opowiadał o puszczańskich ciekawostkach. Skupił się na ziołach oraz ich leczniczych i kulinarnych właściwościach. Uczestnicy drążyli temat zadając wiele pytań.

Nie zabrakło podczas wycieczki atrakcji krajoznawczych, choćby Stańczyk. Zwieńczeniem było ognisko z kiełbaskami i innymi kulinariami sporządzonymi przez Stowarzyszenie „Żytkiejmska Struga”.

Była też strawa duchowa, czyli przygotowany przez Henryka Bazylewicza zestaw książek związanych z tematem wycieczki.

Fot. Agnieszka Dziobkowska

Projekt „Pozytywnie zakręcone mole książkowe” w ramach programu „Działaj Lokalnie VIII” realizowanego przez Gołdapski Fundusz Lokalny.

logo


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Świeże powietrze, zapach leśnych roślin i regionalna kuchnia

 1. rewelacja

  Brawo biblioteka,brawo panie bibliotekarki.

 2. z

  Za takie działanie należą się pracownikom biblioteki gromkie brawa!
  Oddech na łonie natury, kontakt z człowiekiem o ogromnej wiedzy, ksiażki, integracja przy ognisku, poznawanie atrakcyjnych terenów – jak dla mnie to bardzo wartościowy sposób spędzania czasu. Na pewno lepszy niż tkwienie przed monitorem komputera.
  Tym razem panie bibliotekarki zapracowały na pochwały i docenienie ich starań.
  Brawo!