Również obchodziły Światowy Dzień Zwierząt

dzien_zwierzat_9

dzien_zwierzat_9Przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 1 w Gołdapi również obchodziły Światowy Dzień Zwierząt. Była to świetna szansa na zwrócenie uwagi dzieci na los zwierząt oraz uświadomienie im jak należy dbać o zwierzęta, otaczać je opieką, szacunkiem i nie wyrządzać im krzywdy.

Do naszego przedszkola została zaproszona pani leśnik Marzanna Konieczny, która przedstawiła dzieciom prezentację o zwierzętach oraz przeprowadziła krótką pogadankę. Pan leśniczy zaprezentował dzieciom odgłosy jelenia, byka przy pomocy tuby myśliwskiej.

Każda grupa wykonała wybrane zwierzątko wykorzystując pudełka, kartony, butelki plastikowe, papier itp. Zwierzęta te zostały zaprezentowane przez grupy, które przedstawiły swoje zwierzę mówiąc wierszyk lub śpiewając piosenkę 3lA: Małe myszki mają uśmiechnięte pyszczki,3lB:

Wszystkie dzieciaki kochają psiaki, 4l A: Krótkie nóżki, długi ryjek. Ostre, kolce ciało kryje. Ach! Cóż za groźny zwierz? To jest jeż. Malutki jeż. 4l B: Czy ta zebra jest prawdziwa? Czy to tak naprawdę bywa? Czy ten malarz z bożej łaski, pomalował osła w paski? 5lA: Idzie sobie stonoga aż się trzęsie podłoga. 5lB: Nasz piesek mały wykonany z odpadów cały. Ma oczy, uszy, łapy. Nazwaliśmy go Kudłaty. Oddział integracyjny: piosenka – Idzie sobie stonoga, co przystanie to noga. 5h ranna: Nasz wąż chodzi wąską dróżką, nie porusza żadną nóżką. Poruszałby gdyby mógł lecz wąż przecież nie ma nóg.

Przedszkolaki z łatwością rozwiązywały zagadki o zwierzętach oraz wysłuchały piosenki o tematyce związanej ze zwierzętami, którą przygotowały maluszki z grupy 3 latków B. Mamy nadzieję, że ten dzień wszyscy na długo zapamiętają i będą go miło wspominać.

Koordynator Marta Zajkowska


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Również obchodziły Światowy Dzień Zwierząt

  1. tak

    Wspaniałe dzieciaki :)Cudne zajęcia -gratuluję:)

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...