Pomóż Magdzie i innym w Gołdapi

magda

magdaJestem Magda. Całe moje życie pomagałam ludziom potrzebującym, ratowałam ich. Dopóki nie usłyszałam tej strasznej diagnozy – nowotwór krwi. Od tego momentu wszystko się zmieniło i teraz ja walczę o moje życie.

Pochodzę z Podlasia, że i wiem, że jestem jedną z wielu osób, które co roku słyszą diagnozę nowotwór krwi oraz potrzebują przeszczepienia szpiku. Moją jedyną szansą na wygranie walki z chorobą jest znalezienie zgodnego genetycznie niespokrewnionego dawcy. Pomóż mi i innym pacjentom. Rejestracja jako potencjalny dawca zajmuje tylko 5 minut.

W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku do dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy, wśród 20 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie. By zwiększyć szansę na znalezienie dawcy organizujemy Dzień Dawcy Szpiku w Gołdapi.

Zwracam się z ogromną prośbą: ZAREJESTRUJ SIĘ! Może to właśnie Ty będziesz moim ”bliźniakiem genetycznym” i pomożesz mi wygrać z chorobą! Będę szczęśliwy, jeśli wiele osób zechce przyjść i się zarejestrować!

 

Rejestracja potencjalnych dawców:

Data: 15 listopad 2013

Godziny: 9:00 – 15:00

Miejsce: Zespołu Szkół Zawodowych

Adres: ul. Jaćwieska 14, Gołdap

Kto może zostać dawcą?

 

Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu Kontakt: Marek Makowski – Fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska, marek.makowski@dkms.pl, tel. Tel:. +48 22 331 01 47

plakat

 


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Pomóż Magdzie i innym w Gołdapi

  1. J

    No, niestety, coś tu jest nie tak. Mam aktualnie 50 lat i dwa lata temu chciałem zostać dawcą. Nie przechodziłem żadnych badań, nikt mnie nie pytał o stan zdrowia, wystarczyło, że osoba rejestrująca zobaczyła, że mam 48 lat. „Jest pan w wieku, który już nie pozwala być dawcą” – usłyszałem.