Odkrywamy czystą Gołdap – odkrywamy czystą Polskę – Sprzątanie Świata 2013

a_sprzatanie_7

a_sprzatanie_7W piątek 4 października odbyła się akcja„ Sprzątanie Świata 2013” . Edycja 20. minęła pod hasłem „Odkrywamy czystą Polskę”. Wzięły w niej udział dzieci z oddziałów przedszkolnych i klasy I-VI goldapskiej „Dwójki”.

Jak co roku sprzątnęliśmy okolice naszej placówki i las Kumiecie. Zebraliśmy wiele przedmiotów, które dawno powinny znaleźć swoje miejsce w sortowni śmieci.

Rozmawialiśmy dużo o sortowaniu i recyklingu.

 

AKCJA „NASZE MIASTO BEZ ELEKTROŚMIECI” rozpoczęła się i trwać będzie przez cały rok.

„Moje miasto bez elektrośmieci” to autorski pomysł ElektroEko (Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. w Polsce) .Warto podkreślić, że celem programu jest kształtowanie postaw ekologicznych oraz nagradzanie prawidłowych postaw mieszkańców, co prowadzi do dużo silniejszego utrwalania pozytywnych nawyków, niż karanie za złe postępowanie.

Nasza Szkoła przystąpiwszy do programu, korzysta z Funduszu Oświatowego, który przeznaczony jest na zakup nowoczesnego wyposażenia i pomocy dydaktycznych. Dołączają do nas inne instytucje np. Starostwo Powiatowe w Gołdapi, Nadleśnictwo Gołdap.

Serdecznie zachęcamy mieszkańców Gołdapi i okolic do wzięcia udziału w naszym programie. Czekamy na zużyty sprzęt elektryczny; sprzęt zamienimy na kupony; a te na nagrody .

Przyjdź, przynieś. zostaw!

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi sala nr 8p.Jeżeli sprzęt jest duży zgłoś chęć oddania – sekretariat szkoły 870884-umówimy się i przyjedziemy.

 

 

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Odkrywamy czystą Gołdap – odkrywamy czystą Polskę – Sprzątanie Świata 2013

  1. Józef

    Ja rozszeżył bym tamat – Gołdap czysta i estetyczna.
    Mam tu na myśli pordzewiałe matalowe słupy oświetlenia ulicznego m,inn.ulicy Lipowej.Mazurskiej. Straszy też słup ogłoszeniowy,do połowy spalony i zniszczony przez historię. Z braku slupów ogłoszeniowych cierpią okoliczne drzewa na których ludzie wieszają ogłoszenia.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...