Mają na to trzy noce

biegi_3

biegi_3Za nami pierwszy dzień, a tak naprawdę pierwsza noc grand prix „Trzy Noce w Biegu”. Ta wyjątkowa impreza biegowa odbywa się w Wydminach w ramach Europejskiego Tygodnia Ruchu „Movie Week”.

Zawodnicy przez trzy noce mają do pokonania ogólnie 10 km. Pierwszej nocy 2,5 km, drugiej 5 i ponownie ostatniej nocy 2,5. Na końcową lokatę każdego zawodnika składać się będzie łączny czas z 3 biegów. Star każdego z biegów rozpoczyna się o godzinie 20.03.

Pierwszej nocy (8.10) biegacze mieli do pokonania dystans 2500 m. Trasę w zdecydowanej większości oświetlały neony wydmińskiej promenady. Najtrudniejszym odcinkiem okazała się leśna ścieżka łącząca drewniany most „Garb” z plażą „U Agaty”. Jako pierwszy linię mety pokonał Dawid Karniłowicz z Łowców Przygód Gołdap, który do ostatnich metrów toczył zacięty bój z Leszkiem Urbańskmim z Krobi .Pozostali „Łowcy” spisali się równie znakomicie Iwona Strecha zajmuje 3. miejsce w kategorii K20, Monika Taudul 8. K30, a Marek Taudul 4. z niewielką strata do miejsca 3 w kategorii M40.

Dziś (9.10) biegacze zmierzą się z dystansem 5000 m. Start biegu o godzinie 20:03. Wyniki pierwszego dnia dostępne są na stronie www.wydminy.pl

Powiązane artykuły