Kasztanowe ludziki i inne cuda

jesienne_ludziki_22

jesienne_ludziki_22Jesienią przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi wyruszają do lasu i parku, aby obserwować zachowanie zwierząt i zachwycać się pięknem i bogactwem jesiennej przyrody. Ekologia zajmuje bowiem ważne miejsce w edukacji przedszkolaka.

Jednym z jej celów jest stwarzanie sytuacji do bezpośredniego obcowania z przyrodą i obserwowanie zjawisk przyrodniczych występujących w różnych porach roku. Osiągnięciu tych celów sprzyjają spacery i wycieczki. Zebrane przy okazji tych wypraw skarby jesieni zawsze inspirują dzieci do ciekawych zabaw twórczych.

Nasze przedszkole, wykorzystując ten moment, zorganizowało więc konkurs plastyczny pod hasłem „Kasztanowe ludziki i inne cuda”- zapraszając do udziału w nim dzieci, rodziców i personel przedszkola. Patronat nad konkursem objęło Nadleśnictwo Gołdap, które zawsze chętnie uczestniczyło w edukacji ekologicznej przedszkolaków organizując im ciekawe „lekcje przyrody”.

Konkurs cieszył się dużym powodzeniem. Dzieci wraz z rodzicami przyniosły do przedszkola bardzo dużo prac (ponad 90).

Komisja konkursu stanęła przed wielkim wyzwaniem, gdyż wszystkie prace (począwszy od pojedyńczych postaci, ludzików – aż po duże scenki tematyczne) były oryginalne, niepowtarzalne. Ostatecznie, po długiej dyskusji, członkowie komisji nagrodzili, bez przyznawania miejsc, aż 35 prac (w tym 3 prace wykonane przez personel przedszkola) a pozostałe prace wyróżnili. Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się w przedszkolu, w piętek 18 października. Rodzice i dzieci nadal podziwiają piękne prace wystawione w holu przedszkola.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do naszej jesiennej mini-galerii.

Nagrody laureatom konkursu zostały ufundowane przez Nadleśnictwo Gołdap, Kompleks Sportowo-Rekreacyjny w Gołdapi oraz mamy naszych przedszkolaków – Panią Magdalenę Mor i Panią Karolinę Frydych, a także przez pracowników przedszkola – Panią Krystynę Ejsmont oraz Panią Alicję Oszkinis.

Koordynator konkursu: Cecylia Grabowska


Aktualności

Powiązane artykuły