Analizowali rozwój stosunków polsko–niemieckich

„1000 lat niemiecko-polskiego sąsiedztwa – przeciwieństwa oraz cechy wspólne” to temat 9. Niemiecko–Polskiego Kongresu Polityki Regionalnej, jaki w dniach 27-29 września 2013 r. odbył się w Olsztynie. W kongresie udział wziął starosta gołdapski Andrzej Ciołek.

Podczas tegorocznej konferencji uczestnicy mieli okazje wysłuchać wykładów profesorów i doktorów z Niemiec i Polski. W swoich wystąpieniach prelegenci analizowali rozwój stosunków polsko–niemieckich na podstawie wybranych wydarzeń i tematów, ważnych zarówno z niemieckiej jak i polskiej perspektywy. Wiele uwagi poświęcono historii najnowszej, głownie wydarzeniom roku 1989.

Kongresy Polityki Regionalnej organizowane są od 2000 roku i mają na celu umocnienie współpracy pomiędzy polskimi burmistrzami i starostami w województwie warmińsko – mazurskim a Wspólnotami Byłych Mieszkańców Prus Wschodnich.

 


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Analizowali rozwój stosunków polsko–niemieckich

 1. Józef

  Chciałbym wiedzieć więcej w temacie rozwoju stosunków polsko – niemieckich i niemiecko – polskich na szczeblu powiatu i gminy między zwykłymy obywatelami.
  Spotkania na szczeblu nigdy nie zastąpią bezpośrednich kontaktów Polaków i Niemców,tym bardziej spotkania z władzami Wspólnot Byłych Mieszkańców Prus Wschodnich sprzed 1945 r.
  Może p. starosta może coś w tym temacie wyjaśnić,a przynajmniej poinformować o czym na takich spotkaniach się rozmawia i w jakim języku.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...