Zawodom sprzyjała pogoda i frekwencja

cros_21_09_13_16

cros_21_09_13_16Deszcz spadł co prawda podczas pod koniec dekoracji zwycięzców XXI Crossu Gołdapskiego, ale impreza przebiegła bez pogodowych zakłóceń. Na dodatek wystartowało ponad 300 zawodników, w tym wytrawni i znani biegacze. Uczestniczyli również zawodnicy z Litwy i Rosji.

W biegu głównym wystartowało 63 zawodniczek i zawodników, co w porównaniu z poprzednimi zawodami jest dużą liczbą. W kategorii kobiet (wystartowało 12 zawodniczek) dystans 7,5 km najszybciej pokonała Beata Lupa z miejscowości Poświętne (ogólnie przybiegła jako 12.), drugie miejsce zajęła Anna Wojtulewicz z Knyszyna, trzecie – Maria Wojda z Gołdapi, czwarte gołdapianka Marta Żabicka.

W kategorii mężczyzn zwyciężył ełczanin Michał Smalec (Podlasie Białystok), drugi przybiegł Krzysztof Bartkiewicz z Torunia, trzeci – Maciej Wojciechowski ze Szczytna. Najlepszy z gołdapian Dariusz Jurewicz przybiegł jako piąty.

Zwycięzcy otrzymali m.in. nagrody pieniężne w wysokości 500 zł.

W tym roki impreza zaczęła się od biegu przedszkolaków. Startowali zawodnicy z podstawówek, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (niestety w kategorii szkół ponadgimnazjalnych ciągle jest najmniej zawodników).

Mimo to była to jedna z większych gołdapskich imprez sportowych ostatnich kilku lat. Gościem zawodów był Lech Iwanowski, spikerowali: Marian Mioduszewski i Stanisław Luty. Nagrody i dyplomy wręczali gołdapscy samorządowcy.