Wyróżnienie za „Sieciaki na wakacjach”

sieciaki

sieciakiBiblioteka Publiczna w Gołdapi wyróżniona została w konkursie ogólnopolskim „Sieciaki na wakacjach” organizowanym przez Fundację Dzieci Niczyje. Do konkursu zostało zgłoszonych 50 pikników, spośród nich jury nagrodziło 20 inicjatyw w tym gołdapską.

Tegoroczna akcja odbyła się w Bibliotece Publicznej w lipcu pod opieką st. bibliotekarza Agnieszki Dziobkowskiej. Nagrodą jest zestaw 13 szt. gier i programów komputerowych ufundowanych przez Wydawnictwo Techland w nagrodę dla placówki oraz plecak turystyczny firmy Hannah dla bibliotekarza.

„Sieciaki na wakacjach”, mają na celu edukację dzieci w zakresie bezpiecznego zachowania się w Internecie.

 


Aktualności

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Wyróżnienie za „Sieciaki na wakacjach”

 1. z

  O tak, to świetny pomysł! Dzięki nagrodom – grom i programom komputerowym – dzieci bedą spędzały jeszcze więcej czasu przy komputerach.
  A potem będzie płacz i zgrzytanie zębów, bo dzieci będą miały pokrzywione kręgosłupy, wady wzroku, będą otyłe z powodu podżerania przy komputerze i braku ruchu, będzie problem z uzależnieniem.
  Na zdjęciu są maluchy, kilkuletnie dzieci – rodzice, naprawdę chcecie żeby wasze dzieci w taki sposób marnowały czas i ponosiły tak poważne konsekwencje niefrasobliwości dorosłych?
  Gratulacje dla p. st. bibliotekarza za zachęcania dzieci do siedzenia przed komputerem zamiast do czytania ksiażek („…ponad połowa respondentów deklaruje, że nie przeczytała ani jednej książki w ciągu ostatniego roku (60,8%). Jest to tym bardziej zatrważające, że przyjęto w tym roku za deklarację czytania kontakt z jakąkolwiek książką – czy to tomem beletrystyki, czy z książką kucharską, o poradniku działkowca nie wspominając…” źródło: http://www.obserwatoriumkultury.pl/artykuly/122458-raport-biblioteki-narodowej-o-stanie-czytelnictwa-w-polsce-2012.html).
  Wyróżnienie dla bliblioteki? Powinniśmy być raczej przerażeni.

 2. p. st. bibliotekarz

  Na wstępie powiem krótko „jeszcze się taki nie urodził żeby wszystkim dogodził”, zapraszam Ciebie „z” na takie zajęcia, które Ja organizuję dla maluchów i nie tylko wtedy będziesz mógł kogoś ocenić, jeśli nie byłeś nie oceniaj, a to jest nagroda przyznana według jury, a nie według naszego życzenia. Poczytaj o czym zajęcia mówią, co jest prezentowane, a później się wypowiadaj.

 3. rewelacja

  Moja zasada jest taka nie komentuje nigdy głupawych uwag.Szanowni pracownicy biblioteki pracujcie tak dalej jestem pełna uznania.