Wtargnęli do obcego domu i pobili lokatora

kodeks_karny

kodeks_karnyDwóch 17-latków oraz 34-latek siłą wtargnęło do jednego z domów w małej miejscowości w gminie Gołdap. W trakcie zajścia pobity został jeden z jego lokatorów. Gołdapscy funkcjonariusze po zebraniu niezbędnych materiałów przedstawili napastnikom zarzuty naruszenia miru domowego oraz pobicia. 

W środę 28 sierpnia około 23:25 dyżurny gołdapskiej komendy odebrał zgłoszenie o wtargnięciu do domu w jednej z małych miejscowości w gminie Gołdap. Trzech mężczyzn miało wtargnąć do domu a dwóch z nich dodatkowo miało pobić jednego z jego mieszkańców. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol.

 

Napastnicy zdołali odjechać samochodem przed przyjazdem policjantów. Mundurowi rozpoczęli ich poszukiwania. Już po kilkunastu godzinach policjanci ustalili i zatrzymali opisywanych mężczyzn. Dwóch 17-latków i 34-latek zostali przewiezieni do policyjnego aresztu.

 

Kryminalni ustalali okoliczności zdarzenia. Oględziny miejsca zdarzenia oraz przesłuchania świadków pozwoliły na przedstawienie mężczyznom zarzutów. 17-leni Konrad Z. i Kamil S. oraz 34-letni Rafał S. usłyszeli zarzuty naruszenia miru domowego i pobicia.

 

Po zakończonym postępowaniu sprawa trafi do sądu. Wobec mężczyzn prokurator zastosował dozór policyjny oraz zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego. Za przestępstwa, których dopuścili się mężczyźni grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


Aktualności

Powiązane artykuły