Wojewoda cofnął rekomendację

Wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski skierował pismo do Ministra Spraw Wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza, w którym poinformował o cofnięciu swojej rekomendacji Janowi Słupskiemu na stanowisko komendanta wojewódzkiego PSP w Olsztynie.

Wojewoda cofnął swoją rekomendację w związku ze zdarzeniem, do którego doszło 15 sierpnia 2013 roku na przejściu w Bezledach, na granicy polsko-rosyjskiej z udziałem funkcjonariuszy państwowych , tj. Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej oraz funkcjonariuszy pożarnictwa z PSP w Olsztynie.

Na podstawie informacji Izby Celnej oraz zebranej dokumentacji filmowej i fotograficznej Wojewoda ma przekonanie, że Pan Komendant złamał nie tylko prawo – uczestnicząc w przewozie samochodem służbowym przez granicę niedozwolonych ilości papierosów i alkoholu, ale przede wszystkim nadużył zaufania publicznego przedstawiając nieprawdziwe wyjaśnienia w tej sprawie.

– Można popełnić błąd, ale trzeba się umieć do niego przyznać i przeprosić – mówi wojewoda Marian Podziewski. – Nie można natomiast mówić nieprawdy, a winę przerzucać całkowicie na podwładnych. Dlatego w sytuacji, w której pan komendant wprowadza w błąd media, a za ich pośrednictwem opinię publiczną, jak również swoich przełożonych i zwierzchników nie mogę pozostać obojętnym. To bowiem podważa nie tylko moje zaufanie do jego osoby, jako oficera, funkcjonariusza publicznego ale i człowieka. Stąd moja decyzja i pismo do Ministra o wyjaśnienie tej sprawy i zajęcie stanowiska – dodaje wojewoda warmińsko- mazurski. (Red. UW)


Aktualności

Powiązane artykuły