Przemycili co najmniej 136 tys. paczek papierosów

sg

sgSześć osób zatrzymanych za zorganizowaną działalność przestępczą realizowaną na granicach zewnętrznych państw członkowskich UE to wynik pracy funkcjonariuszy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

 

Kilku mieszkańców województwa podlaskiego regularnie przez 5 miesięcy wspólnie i w porozumieniu przemycało z terytorium Litwy do kraju papierosy bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy. Do przewozu przemycanego towaru wykorzystywano samochód dostawczy z numerami rejestracyjnymi innego pojazdu. Nielegalne wyroby tytoniowe każdorazowo przejmowali odbiorcy z Mazowsza.

 

Członkowie rozpracowanej grupy przestępczej przewieźli na teren województwa mazowieckiego co najmniej 136 tys. paczek papierosów pochodzących z przemytu. Wobec zatrzymanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego i zakaz opuszczania kraju.

 

Walka z przestępczością transgraniczną jest – od momentu wstąpienia Polski do Strefy Schengen ważnym punktem w działaniach Straży Granicznej. (Red. W-MOSG)

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły