Na pierwszych powakacyjnych posiedzeniach

komisja_sesja_3

komisja_sesja_3Odbyły się pierwsze powakacyjne posiedzenia komisji Rady Miejskiej. W piątek miało miejsce m.in. wspólne posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki z Komisją Spraw Obywatelskich i Społecznych.

Rozpoczęło się od prezentacji dotychczasowych działań spółki GoldMedica, potem burmistrz Marek Miros poinformował, że gmina zaoszczędziła istotną kwotę na kilku inwestycjach (konkretnie na przetargach inwestycyjnych), co się sprowadza do sumy około 2 mln 700 tys. złotych. – Struktura budżetu w stosunku do sytuacji sprzed kilku miesięcy zdecydowanie zmieniła się na lepsze – twierdzi burmistrz.

Pozwoli to m.in. ogłosić przetarg na dodatkowy odcinek ulicy Akacjowej (koszt inwestycji około 400 tys. zł).

Dopięciu budżetu samorządów sprzyjać będzie jeszcze jeden bardzo istotny czynnik – premier wstępnie zaakceptował, by do obciążeń związanych z indywidualnym współczynnikiem zadłużenia nie wliczać obsługi (na poziomie 60 proc.) środków europejskich pozyskanych na inwestycje.

Wśród zaproponowanych przez burmistrza gołdapskich inwestycji drogowych znalazły się również: chodnik od Partyzantów do 11 Listopada, remont nawierzchni Partyzantów na odcinku Królewiecka – Warsztatowa (i cała Warsztatowa), wyasfaltowanie części odcinka drogi Rożyńsk Mały – Juchnajcie.

Radny Remigiusz Karpiński zaproponował, by zając się też ulicą Zatorową, natomiast przewodniczący Ryszard Wrzosek przypomniał o chodniku prowadzącym od tartaku wzdłuż Stadionowej.

Tuż po komisji odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej, której głównym tematem było zaakceptowanie projektu dyrektora Marka Kuskowskiego: „Narciarstwo, czyli szansa na rozwój turystyki na pograniczu polsko-litewskim”. Źródłem finansowania przedsięwzięcia mają być głównie środki zewnętrzne.

komisja_sesja_1

komisja_sesja_2

 


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Na pierwszych powakacyjnych posiedzeniach

  1. Anonim

    …i dalej nie wiadomo jaki plany ma gmina w stosunku do szkół…

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...