„Wieczór z paszportem”

Środa 14 sierpnia 2013 r. rozpocznie dobrą praktykę, którą dedykujemy zainteresowanym posiadaniem paszportu. Oddział Paszportów Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie od sierpnia 2013 r. w drugą środę każdego miesiąca otwiera drzwi dla swoich klientów do godziny 2000.

„WIECZÓR z PASZPORTEM” organizowany będzie w siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie przy Al. Marsz. J. Piłsudskiego 7/9.

Czynna będzie także kasa a opłaty dokonać można zarówno gotówką jak i kartą płatniczą.

Kolejne „WIECZORY z PASZPORTEM” w 2013 r. to:

11 września 2013 r.

9 października 2013 r.

13 listopada 2013 r.

11 grudnia 2013 r.

Profesjonalna obsługa klienta jest niewątpliwie wartością urzędu. Codziennie poszukujemy nowych propozycji rozwiązań dla satysfakcji naszego klienta.

Sprawy paszportowe zlokalizowane są w części budynku z dogodnym podjazdem dla osób niepełnosprawnych. Tuż przy wejściu znajduje się zakład fotograficzny. Osoby niepełnosprawne, inwalidzi ruchu mogą skorzystać z wózka inwalidzkiego, który zabezpieczony jest w punkcie ochrony obiektu. Kolejkę reguluje automatyczny system kolejkowy wydający bilety. Opłatę paszportową można uiścić w kasie urzędu gotówką lub kartą płatniczą. Do dyspozycji klientów z małymi dziećmi jest pokój z bieżącą wodą, wyposażony w przewijak i podgrzewacz do butelek.

Wprowadzenie wieczoru z paszportem pozwoli na możliwość złożenia wniosku paszportowego bez potrzeby korzystania z urlopu w pracy czy zwalniania się z zajęć szkolnych. Obecnie paszporty są biometryczne i trzeba się stawić w urzędzie osobiście, by pobrać odciski palców.

W roku 2011 przyjęliśmy 38 943 wniosków paszportowych, w 2012 roku 52 755 wniosków, a do końca lipca 2013 wpłynęły już 36 872 wnioski.

 Edyta Wrotek, rzecznik prasowy wojewody


Aktualności

Powiązane artykuły