Weekend na granicy upłynął pod znakiem fałszywych dokumentów

kontrola_graniczna_fot.A.Mauch

kontrola_graniczna_fot.A.MauchNie kończy się fala ujawnień trefnych polis ubezpieczenia OC na granicy. Od początku miesiąca Straż Graniczna zanotowała 35 takich przypadków. Podrobionymi polisami posługiwali się rosyjscy kierowcy.

Tylko w ostatni weekend wystąpiło 9 takich zdarzeń w drogowym przejściu granicznym w Bezledach. Wszystkie polisy były podrobione, wykonane na wzór oryginalnych, bez właściwych zabezpieczeń. Funkcjonariusze natychmiast po stwierdzeniu faktu popełnienia przestępstwa, podejmowali odpowiednie czynności. Kontaktowali się także z firmą ubezpieczeniową. Ubezpieczyciel za każdym razem potwierdzał, że numery polis są prawdziwe, jednakże funkcjonują jako ubezpieczenia OC zupełnie innych aut. Zdarzyło się także, że przedstawiciel firmy informował, że polisa o podanym numerze straciła ważność kilka lat temu.

Wśród ujawnionych fałszerstw znalazło się jedno podrobione rosyjskie prawo jazdy. Funkcjonariusz Straży Granicznej zwrócił uwagę na odbiegający od oryginalnego wzoru dokument podczas odprawy w drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach.

Bilans – ujawnione fałszerstwa polis od 1 sierpnia do wczoraj: 3 przypadki – drogowe przejście graniczne w Gołdapi; 5 przypadków- drogowe przejście graniczne w Grzechotkach; 27 przypadków – drogowe przejście graniczne w Bezledach. (Red. W-MOSG)

 


Aktualności

Powiązane artykuły