Straż Graniczna ukarała mandatami kuracjuszy

goldap_jezioro

goldap_jezioroStraż Graniczna ukarała dwoma mandatami kuracjuszy, którzy odbyli wycieczkę po jeziorze granicznym Gołdap.

44-letnia mieszkanka Wielkopolski i 55-letni mieszkaniec stolicy wybrali się na wspólną przejażdżkę rowerem wodnym po jeziorze Gołdap. Kuracjusze z gołdapskiego ośrodka nielegalnie przekroczyli granicę polsko-rosyjską. Nie zawrócili widząc na jeziorze boję. Po prostu ominęli ten pływający znak umiejscowiony na linii granicy i wpłynęli do Rosji.

Powiat gołdapski kusi turystów atrakcyjnymi krajobrazami. Pomimo, że Straż Graniczna prowadzi działania prewencyjne, informując o przepisach obowiązujących w pobliżu granicy państwowej, ciekawość ludzka bywa silniejsza. Funkcjonariusze przestrzegają przed konsekwencjami prawnymi w przypadku przekroczenia granicy państwa w miejscach do tego niewyznaczonych. Takie spotkania odbywają się również w gołdapskim uzdrowisku z kuracjuszami.

Ponadto, funkcjonariusze uwrażliwiają właścicieli wypożyczalni sprzętu wodnego i zachęcają do przypominania amatorom sportów wodnych i kąpieli, że znajdują się na szczególnym odcinku.


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Straż Graniczna ukarała mandatami kuracjuszy

  1. JANEK

    Granica na jeziorze g. od dwóch lat jest nie oznakowana nie widoczne są słupy graniczne z wody ( sa zakrzaczone ) znikneły boje które w ubieglych latach ostrzegały turystów ,nie ma tablic informacyjnych,nie dziwie sie turystom że przeplyneli linie granicy ,,,,,SG gdzie są boje!!!!! (leżą w krzakach )

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...