Środki z PFRON trafiły do Gołdapi

m

mPowiat gołdapski zakończył realizację „Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami II” – Obszar B za rok 2012. Dofinansowanie otrzymały i z sukcesem je wykorzystały: GoldMedica Sp. z o.o., Poradnia Psychologiczno–Pedagogiczna w Gołdapi oraz Przedszkole Samorządowe nr 1 w Gołdapi.

W budynku gołdapskiego szpitala najpoważniejszą inwestycją była wymiana windy. Oprócz tego wymieniono drzwi wejściowe z klatki schodowej do Ośrodka Turnusów Rehabilitacyjnych oraz drzwi wejściowe z klatki schodowej na oddziały szpitalne: oddział chorób wewnętrznych, oddział chirurgii i ginekologii jednego dnia oraz drzwi wejściowe, zewnętrzne do poradni specjalistycznych i oddziału dziecięcego. Nowa winda oraz drzwi są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Z kolei Poradnia Psychologiczno–Pedagogiczna dzięki dofinansowaniu z PFRON dostosowała pomieszczenia użytkowane na parterze do potrzeb osób niepełnosprawnych. I tak np. toaletę powiększono, odnowiono i zamontowano w niej nowe urządzenia sanitarne wraz z uchwytami dla niepełnosprawnych; wymieniono 8 skrzydeł drzwiowych wraz z framugami; zlikwidowano też wszystkie progi i ułożono nową, antypoślizgową wykładzinę.

W Przedszkolu Samorządowym Nr 1 w Gołdapi zlikwidowano bariery architektoniczne dla dzieci i rodziców niepełnosprawnych – wykonano podjazd z odpowiednią balustradą i zadaszenie wejścia głównego oraz poszerzono drzwi do sali oddziału integracyjnego.

Wszystkie trzy projekty zostały zrealizowane ze środków PFRON w ramach „Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami II” – Obszar B.

– Przedszkole Samorządowe nr 1 (projekt zrealizowany przez Gminę Gołdap):

Wartość całkowita projektu: 20 958,63 zł.

Kwota dofinansowania ze środków PFRON: 12 570 zł.

Własne środki przeznaczone na realizację projektu: 8 388,63 zł.

– GoldMedica Sp. z o.o.:

Wartość całkowita projektu: 229 008,78 zł.

Kwota dofinansowania ze środków PFRON: 135 115,18 zł.

Własne środki przeznaczone na realizację projektu: 93 893,60 zł.

– Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gołdapi:

Wartość całkowita projektu wyniosła: 30 724,33 zł.

Kwota dofinansowania ze środków PFRON: 18 224,33 zł.

Własne środki wydatkowane na realizację projektu: 12.500,00 zł.

 (Red. Starostwo Gołdapskie)


Aktualności

Powiązane artykuły