Rok temu wydano pierwsze zezwolenie

kontrola_Grzechotki_fot.A.Mauch

kontrola_Grzechotki_fot.A.MauchRok temu Straż Graniczna informowała o pierwszym obywatelu Rosji z zezwoleniem MRG, który pojawił się na rowerze w drogowym przejściu granicznym w Gronowie. Dzisiaj tysiące Rosjan przedstawia do kontroli ten dokument.

Mieszkaniec Kaliningradu jako pierwszy wylegitymował się funkcjonariuszowi SG w Gronowie dokumentem wydanym przez Konsula RP w Kaliningradzie w ramach małego ruchu granicznego. 54-latek podróżował rowerem w sobotni poranek 25 sierpnia ub. r. Zamierzał dotrzeć dwukołowym środkiem transportu do Pasłęka. Był to tego dnia pojedynczy przypadek przekroczenia granicy w ramach MRG przez rosyjskiego obywatela.

 

Aktualnie w drogowych przejściach granicznych Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej występuje dziennie  średnio 5 tys. przekroczeń granicy z zezwoleniami MRG przez obywateli Rosji. Liczba przekroczeń wzrasta w weekendy.

 

W tym roku w okresie wakacyjnym i szczególnie pod koniec każdego tygodnia, Straż Graniczna notuje zwiększony ruch osób w przejściach granicznych W-MOSG.

3 sierpnia br. (również sobota) padł pierwszy rekord – 22 535 osób przekroczyło granicę (dotyczy przekroczeń granicy zarówno przez obywateli Polski, jak i cudzoziemców), ale już 17 sierpnia br. wartość przekroczyła 23 tysiące (dokł. 23 184 osób). (Red. W-MOSG)

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły