Pozostały jeszcze bilety

Kalino_Malino 1

Kalino_Malino 1Dom Kultury w Gołdapi, Studio Teatralne Koło i Teatr Ochoty z Warszawy zapraszają na spektakl pod tytułem „KALINO MALINO CZERWONA JAGODO”, który odbędzie się 22 sierpnia o 19.00 w sali widowiskowej gołdapskiego Domu Kultury.

Bilety na spektakl do nabycia od 12 sierpnia w biurze Domu Kultury (ul. Krótka 2) w godzinach od 8.00 do 15.00, w cenie 10 zł.

Po zakończeniu spektaklu odbędzie się spotkanie aktorów z publicznością.

Zapraszamy także do wzięcia udziału w warsztatach aktorskich, które poprowadzi Katarzyna Gawkowska. Warsztaty odbędą się w dniu spektaklu w godzinach od 14.00 do 16.00. Chętni do wzięcia udziału (młodzież i dorośli) proszeni są o zapisywanie się do dnia 21.08.2013 do godziny 15.00 w biurze Domu Kultury lub pod numerem telefonu 87 615 08 03.

 

KALINO MALINO CZERWONA JAGODO

 

Scenariusz i reżyseria: Igor Gorzkowski

 

Scenografia: Joanna Gawrońska

Kostiumy: Joanna Gawrońska

Muzyka: Piotr Tabakiernik, Bartosz Ługowski

Ruch sceniczny: Iwona Pasińska

Produkcja: Katarzyna Krapacz

Producent: Studio Teatralne Koło

Koproducent: Teatr Ochoty

Asystent reżysera: Olga Stefańska

 

Obsada:

Aleksandra Grzelak (Werka) – aktorka teatralna i filmowa

Olga Omeljaniec (Józia) – aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa

Natalia Sikora (Aniela) – zwyciężczyni telewizyjnego programu muzycznego „The Voice of Poland”

Diana Zamojska (Tereska) – gołdapianka 🙂

 

„Kiedyś to ja miałam nogi” – wzdycha Józia. I nagle cztery stare, schorowane, zmęczone życiem baby przenoszą się w czasie. Poznajemy historię ich życia, ale przede wszystkim młodzieńczych miłości. Młodość i starość, dojrzałość i naiwność, męskość i kobiecość, radość i tęsknota – przeplatają się w pieśniach, wspomnieniach i muzyce, budujących tę ponadczasową opowieść. Gdy kobiety wrócą na swoje stałe miejsce na ławce przed chatą, będą znowu stare, ale wspomnienia dodadzą im sił, by przeżyć kolejny dzień.

 

Spektakl „Kalino malino czerwona jagodo” to kolorowa, radosna i wzruszająca opowieść o kurpiowskich kobietach, w której wiele współczesnych dziewczyn odnajdzie także fragmenty własnych historii.

Przedstawienie nie tylko sięga do źródeł teatru, ale pokazuje go w najczystszej postaci. Młode aktorki świetnie łączą talent dramatyczny i wokalny. Klimat doskonale buduje dwuosobowy zespół muzyczny grający na egzotycznych instrumentach: melodionie i ukulele.

Jan Bończa-Szabłowski, „Rzeczpospolita”

Kalino_Malino 2

Teatr Polska.Kalino Malino plakat

 

Spektakl realizowany w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego TEATR POLSKA ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły