Pijany przewoził dziecko bez fotelika

alcoblow 3 images

alcoblow 3 imagesGołdapscy funkcjonariusze powiadomieni przez jednego z mieszkańców gminy Gołdap zatrzymali 36-latka, który mając 2,8 promila alkoholu w organizmie oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów przewoził autem dziecko i to bez fotelika. Ponadto mężczyzna był poszukiwany nakazem doprowadzenia do najbliższego aresztu.

Do zdarzenia doszło w piątek kilka minut po 13.00 na terenie Bań Mazurskich. Tam funkcjonariusze gołdapskiej drogówki zatrzymali do kontroli osobowego Golfa. Tam jeden z mieszkańców gminy Gołdap, widząc sposób w jaki poruszał się volkswagen Golf wzbudził jego podejrzenie że kierujący jest nietrzeźwy natychmiast powiadomił gołdapskich funkcjonariuszy. Policjanci z drogówki podjęli czynności w stosunku do osobowego golfa.Od kierującego policjanci wyraźnie poczuli zapach alkoholu. Alkomat wskazał u 36-latka ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie.

Jak się okazało, mężczyzna miał orzeczony już sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów do listopada 2013 roku. Ponadto przewoził w pojeździe dziecko bez fotelika ochronnego i był poszukiwany nakazem doprowadzenia do najbliższego aresztu w celu odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności.

36-latek został zatrzymany i odbywa już zasądzony wcześniej wyrok pozbawienia wolności. Wkrótce usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowania się do zakazu sądowego. Odpowie również za wykroczenie przewożenia dziecka poza fotelikiem ochronnym, co skutkuje nawet 150-złotowym mandatem i 6 punktami karnymi. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 


Aktualności

Powiązane artykuły