Jeśli zbiorą podpisy…

spotkanie_mrowki_13_3

spotkanie_mrowki_13_3Nie było zbyt dużej frekwencji podczas dzisiejszego spotkania z burmistrza z osobami dokonującymi częstych zakupów po drugiej stronie granicy. Niekoniecznie też wszyscy zebrani byli tego samego zdania, chociaż większość zgadza się z tym, że nakładanie przez celników dodatkowych opłat i akcyzy za niektóre towary przewożone z Rosji do Polski jest bezprawne.

Burmistrz Marek Miros zaproponował wystosowanie do odpowiednich organów pisma w imieniu mieszkańców o ile ci zbiorą przynajmniej sto podpisów. – Mogę to zrobić tylko w imieniu i z upoważnienia mieszkańców gminy Gołdap.

Poruszano też problem ewentualnego przetwarzania przez funkcjonariuszy danych osobowych przekraczających przejście, co (jeśli zaistniało) też jest nielegalne.

Radny Mariusz Kowalczuk przeczytał skrót interpretacji prawnej, którą zamówił poseł Andrzej Orzechowski i która dotyczy limitowania przez urząd celny przejazdów przez przejście graniczne z obwodem kaliningradzkim FR (treść pisma zamieściliśmy w poprzednim wpisie).

Na koniec spotkania kilku uczestników zobowiązało się zebrać podpisy do końca tygodnia.

spotkanie_mrowki_13_2

spotkanie_mrowki_13

 


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Jeśli zbiorą podpisy…

  1. gołdapianin

    a może by pomyśleć panie burmistrzu o stworzenie legalnych miejsc pracy ale żadna mrówka za jakies 1500-2000zł do pracy przecież nie pójdzie. Paranoja popierajmy dalej prostytucję, drobne kradzieże bo ludzie muszą za coś żyć!!!!!!!!!