Górą Kenijczycy i Białorusini

bieg_gg_13_52

bieg_gg_13_52Na pewno sensacją tegorocznego półmaratonu Gołdap-Gusiew był udział trojga zawodników z Kenii, choć raczej zaskoczeniem nie było to, iż dwa pierwsze miejsca w kategorii open mężczyzn zajęło dwóch biegaczy z tego kraju, czyli Mark Kwaria Leuren i Mike Kiprop Cheroyot.

 

W kategorii open kobiet również świetnie sprawiła się Kenijka Ng Regin Cherotich, zajmując drugie miejsce. Ten bieg wygrała Białorusinka Olga Dubowskaja, trzecie miejsce zajęła również Białorusinka – Halina Karnatsevich.

Trzecim mężczyzną, który przybiegł na metę był ubiegłoroczny zwycięzca Ihar Tsetserukov. Drużynowo bieg wygrała reprezentacja Białorusi.

Zanim natomiast pierwsi biegacze przebiegli przejście graniczne to w szybkim tempie do mety na wózkach i specjalnych rowerach mknęli niepełnosprawni, którzy również zostali nagrodzeni. Pierwsze miejsce zajął w tej kategorii Bogdan Król z Ornety, drugie – Piotr Małek z Otwocka, trzecie – Monika Pudlis z Ornety.

Na mecie medale wręczali samorządowcy, m.in.: marszałek Jarosław Słoma, wicemer Gusiewa Elena Karczomnaja, wiceburmistrz Jacek Morzy, wicestarosta Ewa Bogdanowicz-Kordjak, przewodniczący Ryszard Wrzosek i radny Marian Skiba. W trakcie dekoracji dotarł na imprezę mer Gusiewa Wiktor Pieriepiełow.

W niedzielnym biegu uczestniczyło około stu zawodników. Organizatorzy nagradzali uczestników w kilku innych kategoriach. Spikerowali: Lech Iwanowski i Stanisław Luty.

Organizatorami byli: gołdapski OSiR oraz samorządy Gusiewa i Gołdapi.


Wyniki w poszczególnych kategoriach:

Wyniki-Półmaratonu-Gusiew-Gołdap-Mężczyzn

Wyniki-Półmaratonu-Gusiew-Gołdap-Kobiet-Wózkarzy-i-kat.wiekowych

Wyniki-drużynowe-Półmaratonu-Gusiew-Gołdap

 

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Górą Kenijczycy i Białorusini

  1. iza

    mój dziadek tam był i tam było goronco

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...