Podsumowanie weekendu – nietrzeźwi kierujący i kolizje

napis-policja-11

napis-policja-11W miniony weekend na terenie powiatu gołdapskiego doszło do dwóch na szczęście niegroźnych w skutkach kolizji oraz zatrzymano dwoje nietrzeźwych kierujących.

Nieprawidłowy manewr cofania był przyczyną sobotniej kolizji w miejscowości Konikowo. 48-letni kierujący volkswagenem uderzył w prawidłowo zaparkowany autobus marki Mercedes. Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło w niedzielne popołudnie po godzinie 15:00. na ul. Paderewskiego. Kierowca volkswagena wykonując manewr cofania uderzył w prawidłowo zaparkowanego również volkswagena. Obaj sprawcy zostali pouczeni.

Niestety i tym razem znaleźli się kierowcy, którzy wykazali się brakiem wyobraźni siadając za kierownicę po alkoholu. W sobotę około godziny 01:00 w nocy na ulicy Matejki w Gołdapi 17-letni Kamil S. kierował mercedesem mając prawie 0,9 promila alkoholu w organizmie. W dodatku 17-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Kolejny kierowca wpadł następnego dnia o 4.00 rano na jednej z gołdapskich ulic. Tym razem była to 25-letnia Emilia D. Kobieta wsiadła „za kółko” volkswagena Passata mając prawie 1,5 promila. Pojazdy zostały zabezpieczone przez osoby wskazane, a 17-latek i 25-letnia Emilia D. za swoje postępowanie będą tłumaczyć się przed sądem.

 

Pamiętajmy, że Kodeks Karny za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości bądź pod wpływem środka odurzającego przewiduje karę pozbawienia wolności do 2 lat.


Aktualności

Powiązane artykuły