„Eko-gadżet za elektrośmiecia”


Na Placu Zwycięstwa w Gołdapi, 27 kwietnia odbył się „EKO-piknik – dziedzictwo natury i rzemiosła”, podczas którego zainaugurowano akcję „Eko-gadżet za elektrośmiecia”. Mieszkańcy przynieśli stare komputery, telewizory, telefony komórkowe, sprzęty agd, baterie itp. – w zamian otrzymali sadzonki roślin bądź inne eko-gadżety: torby ekologiczne, długopisy z bambusa lub breloki z latarką na baterię słoneczną.
Dzięki zaangażowaniu społeczności udało się uzbierać duży kontener elektrośmieci.
Od dnia następnego do 29 czerwca miejscem zbiórki elektrośmieci była siedziba Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi (ul. Ks. J. Popiełuszki 2). Tam również projekt cieszył się ogromnym zainteresowaniem, dzięki czemu zebrano bardzo dużą ilość elektrośmieci.
Akcja ta to doskonała okazja dla mieszkańców powiatu gołdapskiego do pozbycia się zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego, baterii i akumulatorków itd. Wszystkie działania mają na celu uwrażliwienie społeczności lokalnej na negatywne skutki niewłaściwego postępowania z elektroodpadami. Elektrośmieci zostały odebrane i przekazane do recyklingu i utylizacji.
Partnerami akcji są:
Usługi Sprzętowo – Transportowe i Wywóz Nieczystości – Józef Brzeziński;
Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Gołdapi;

Projekt „EGO-zdrowo i aktywnie” realizowany jest przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie, ze środków Unii Europejskiej, oś IV LEADER w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.


Aktualności

Powiązane artykuły