Ciągle wybuchały salwy głośnego śmiechu

kino_objazdowe_7

kino_objazdowe_7W środę o 20.00 przy remizie w Górnem zgromadziło się wiele osób – starsi, młodzież i całe rodziny z dziećmi, nie tylko z Górnego ale również z sąsiednich miejscowości.

Powodem tego wieczornego spotkania była niecodzienna wizyta panów z Ełckiego Centrum Kultury, którzy rozstawili na placu obok remizy ogromny nadmuchiwany ekran, aby wyświetlić wszystkim chętnym, pełnym emocji i zaciekawienia mieszkańcom film pt. „Asterix i Obelix na olimpiadzie”. Przed projekcją filmu wszystkich zebranych przywitał Kazimierz Kazaniecki, który oddał później mikrofon w ręce pań z Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Olecko. Potem jedna z nich, pani Weronika, przeprowadziła wśród dzieci i dorosłych krótki konkurs na temat Unii Europejskiej. Za prawidłowe odpowiedzi były oczywiście rozdawane drobne nagrody rzeczowe. Potem, gdy już nieco się ściemniło, rozpoczął się długo oczekiwany seans filmowy z Asterixem i Obelixem w rolach głównych. Film podobał się oglądającym i pomimo, iż pogoda była niezbyt sprzyjająca, gdyż silne zachmurzenie i wiatr zmusiły wszystkich do zabezpieczenia się w ciepłe kurtki i koce, to ciągle wybuchały salwy głośnego śmiechu. Można więc powiedzieć, że wieczór filmowy w Górnem należy zaliczyć do bardzo udanych.

Organizatorem wydarzenia była Ochotnicza Straż Pożarna w Górnem oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Olecko.

 

Agnieszka Zdancewicz

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Ciągle wybuchały salwy głośnego śmiechu

  1. M

    A w innych naszych świetlicach i remizach bryndza… . bo robić nie ma komu.