Bieg goni bieg – Łowcy Przygód na trasach

biegi_20

biegi_20Gołdapscy biegacze często startują w ogólnopolskich zawodach. Ostatnio można było spotkać ich na trasach w Gałkowie koło Mikołajek, Olszewie-Borkach koło Ostrołęki, Wydminach czy Tumianach koło Olsztyna.

Liczna grupa Łowców Przygód wystartowała 15 czerwca w Gałkowie, gdzie odbył się II Maraton Mazury. W ramach tego biegu zorganizowano także „Bieg Szlakiem Krutyni” na 10 km. Bieg poprowadzony został po wymagającej technicznie leśnej trasie, wzdłuż Krutyni, a panujący upał potęgował zmęczenie. II Maraton Mazury cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Prestiżowo potraktowali imprezę nie tylko rodzimi mieszkańcy. Przybyło sporo biegaczy z Polski. Wśród tłumu można było zobaczyć znane twarze m.in.: Piotra Kraśko, Joannę Jabłczyńską, Beatę Sadowską, Aleksandrę Kwaśniewską czy Karolinę Ferenstein. Krótka relacja z biegu http://cozatydzien.tvn.pl/wideo,1227,v/maraton-mazurski-z-gwiazdami,789959.html

Na prawie 400 uczestników, w biegu na 10 km najszybsi okazali się: Dariusz Jurewicz i Emilia Wołyniec z Gołdapi – oboje reprezentanci Łowców Przygód.

Dawid Karniłowicz – 8 miejsce, 3 miejsce w kategorii M18, czas 00:40:40;

Dominik Skomorowski – 27 miejsce, 6 miejsce w kategorii M30, czas 00:45:20.

22 czerwca w I Festiwalu Biegowym w Olszewie-Borki koło Ostrołęki z 10-kilometrowym dystansem, przy 30 stopniowym upale zmierzyła się Emilia Wołyniec. Gołdapianka uzyskując czas 48:23 zajęła III miejsce, przybiegając zaraz za Katarzyną Łępicką z UKS 7 Ostrołęka (48:08). Pierwsza była Beata Lupa z UKS Olimp Łapy (44:03).

W sobotę 29 czerwca na starcie Wydmińskiej zaDyszki – biegu na 10 km, organizowanego ulicami gminy Wydminy, stanęło 119 osób. Wśród uczestników były liczne reprezentacje klubów Łowcy Przygód Gołdap, Klubu Biegacza z Mrągowa, Maratonki Grajewo, ATP Augustów oraz uczestnicy ogólnoolskiej akcji BiegamBoLubię z Wydmin, Giżycka, Olsztyna, Polic i Lidzbarka Warmińskiego. Wszyscy uczestnicy mogli liczyć na fajne sportowe emocje oraz serdeczne przyjęcie przez gospodarzy imprezy – biegaczy z klubu BiegamBoLubię Wydminy. Nazwa biegu w pełni oddawała charakter trasy. Kilka mniejszych podbiegów i jeden długi dawały się we znaki uczestnikom. Trudy Wydmińskiej zaDyszki najlepiej zniósł reprezentant Straży Granicznej Braniewo Tomasz Kowalski z Olsztyna, który wygrał bieg z czasem 34:19. Drugi przybiegł Dariusz Jurewicz – Łowcy Przygód Gołdap, z czasem 35:33, a trzeci – Andrzej Godlewski Borawskie KS Łomżanie 36:33. W kategorii Pań jako pierwsza linię mety pokonała  Beata Pokrzywińska z Polic uzyskując czas 41:15. Druga była Emilia Wołyniec – Łowcy Przygód Gołdap 45:21., a trzecia Żaneta Wota AKM Olimp Olsztyn 45:52. Bardzo dobrze wypadli także pozostali gołdapscy biegacze. Dawid Karniłowicz z czasem 38:57 zajął 9 miejsce, a 1 miejsce w kategorii M 18-29 . Małgorzata Tramp przybiegając z czasem 47:30 była 5, a 2 w kategorii K 30-39 .

Emilia Wołyniec – 2 miejsce czas 45:21.

Blisko 80 biegaczy zmierzyło się w niedzielę 30 czerwca z trasą biegu przełajowego w Tumianach koło Olsztyna. Leśna trasa z licznymi podbiegami, miejscami dość grząska przez padający deszcz, mierzyła 5 km i dała się we znaki biegaczom. Na starcie stanęła gołdapianka Emilia Wołyniec, która zajęła I miejsce wśród pań.

Kolejne starty Łowców Przygód już w najbliższą sobotę i niedzielę w Prostkach koło Ełku i w Jarosławcu.