9 kierujących przekroczyło dopuszczalną prędkość

alcoblow 3 images

alcoblow 3 imagesW miniony piątek 12 lipca policjanci Wydziału Ruchu Drogowego gołdapskiej komendy Policji w ramach ogólnopolskich działań „Prędkość” kontrolowali również prędkość na terenie powiatu gołdapskiego.

W ciągu całego dnia tej akcji na terenie naszego powiatu 9 kierujących przekroczyło dopuszczalną prędkość.

 

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze to jedna z bardzo częstych przyczyn zdarzeń drogowych. Dlatego gołdapska drogówka w miniony piątek uczestniczyła w ogólnopolskich działaniach pod kryptonimem „Prędkość”, których celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie w zakresie przestrzegania dozwolonej prędkości.

 

Akcja prowadzona była od godziny 6 rano do 22 wieczorem. Mandatem karnym ukaranych zostało 10 kierujących, w tym 9, ci którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Podczas kontroli policjanci sprawdzali również stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących, stosowanie pasów bezpieczeństwa oraz urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci, za co ukarali mandatem 1 kierującego.

Policyjne działania „Prędkość”, to jedno z cyklicznie prowadzonych akcji, których celem jest walka z tzw. „piratami drogowymi”. W trakcie kontroli prędkości funkcjonariusze wykorzystali wideorejestratory i ręczne mierniki prędkości. Policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą realizowane systematycznie. (kpp)

 


Aktualności

Powiązane artykuły