Sudecka 100 zdobyta!!!

sudecka_4

sudecka_4Punktualnie o 22:00 z najwyżej położonego rynku w Polsce w Boguszowie-Gorcach wystartowali zawodnicy w jubileuszowej XXV edycji Sudeckiej Setki. Biegacze rywalizowali na trudnej górzystej trasie prowadzącej min. przez Chełmiec, Trójgarb i Mniszek. Wystartowali też gołdapianie.

– Jest to najstarszy tego typu bieg w Polsce i jeden z najtrudniejszych. Odbywa się w nocy i przebiega metodą anglosaską, czyli w trudnych warunkach i na naturalnej trasie. Mamy dużo terenów leśnych, łąk, pól – mówi Jakub Sobieski inspektor ds. sportu w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach.

 

W tym roku na starcie zameldowała się rekordowa liczba ponad 280 uczestników. Rywalizowali oni na trzech dystansach : 42, 72 i 100 km.

Sudecką setkę przebiegło 89 osób w tym 11 kobiet. Wygrał Marcin Pawłowski ze Złotoryi z czasem 9 godzin i 17 minut. Drugie miejsce zajął Michał Jędroszkowiak z Książa Wielkopolskiego, trzecie Piotr Holly z Wałbrzycha. Pierwszą kobietą była Sabina Giełzak z Wódki z czasem 10 godzin i 59 minut, druga była Żaneta Bogdał z Wrocławia a trzecia Marta Żabicka z Gołdapi. Z Łowców Przygód wystartował również Dariusz Borucki i Krzysztof Obuchowski. Trójka Gołdapian przebiegła 100 km w czasie 13 godzin i 17 minut.

profil_trasy_8

sudecka_1

sudecka_2

sudecka_3

sudecka_3

sudecka_3

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Sudecka 100 zdobyta!!!

 1. A

  Jesteście wielcy!!!! Szybcy, wytrzymali….. Rewelacja!!!!
  A Marta….. podwójnie zaskakuje:)
  Gratulacje dla całej trójki…..
  13 godzin w biegu…..

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. SPARTAKUS

  podziwiam wszystkich i gratuluje.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...