Nagrody otrzymali najlepsi matematycy

kangur_7

kangur_7W poniedziałek czerwca Starostwo Powiatowe gościło miłośników królowej nauk – matematyki, którzy zajęli najlepsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych w XXII edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR. Nagrody z rąk starosty Andrzeja Ciołka otrzymali najlepsi matematycy.

W ceremonii odznaczenia uczestniczyli starosta gołdapski Andrzej Ciołek, regionalny koordynator konkursu Marzena Konewko, dyrektorzy szkół i nauczyciele matematyki oraz oczywiście – rodziny nagradzanych uczniów. Starosta pogratulował młodym omnibusom wiedzy, wyraził też wdzięczność nauczycielom, którzy przyczynili się do sukcesów wychowanków. Następnie wręczył dyplomy i nagrody uczniom i przygotowującym ich nauczycielom. Nagrody dla najlepszych matematyków ufundowało Starostwo Powiatowe w Gołdapi oraz Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Ełku.

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR ma swoje korzenie w Australii, gdzie został zorganizowany w latach osiemdziesiątych. Na terenie Europy pojawił się we Francji w 1990 roku i z inicjatywy matematyków francuskich ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich. W chwili obecnej jest najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. Polska przystąpiła do konkursu w 1992 roku i od samego początku zajmuje drugie miejsce po Francji pod względem liczby uczestników. Głównym organizatorem KANGURA w naszym kraju jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy

i Nauk Matematycznych działające pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. M. Kopernika w Toruniu.

tabela

 

Wyróżnienia z rąk starosty za najlepsze wyniki w swojej szkole otrzymali również:

– Eliza Kłoczko – SP1 Gołdap,

– Jakub Poreda – SP 3 Gołdap,

– Gracjan Woronowicz – SP 3 Gołdap,

– Antoni Dmochowski – SP 3 Gołdap,

– Adam Klimaszewski – SP 3 Gołdap,

– Jakub Gliński – SP 3 Gołdap,

– Konrad Poreda – G1 Gołdap,

– Edyta Ołów – G1 Gołdap,

– Kinga Sadowska – G1 Gołdap,

– Adrianna Jurkojć – G1 Gołdap,

– Przemysław Chałas – LO Gołdap,

– Natalia Czyżewska – SP Galwiecie,

– Agnieszka Bernatowicz – SP Jabłońskie,

– Katarzyna Krużko – SP Dubeninki,

– Patryk Markiewicz – G Dubeninki,

– Sebastian Rogala – ZPO Banie Mazurskie,

– Klaudia Aniołowska – SP Lisy,

– Jakub Sitko – ZS Grabowo.


Aktualności

Powiązane artykuły