Nagrodą główną była… żywa krowa

biegacze_2

biegacze_2iłośnicy biegania wystartowali 2 czerwca w XXII Półmaratonie Mlecznym na trasie Korycin – Janów Podlaski – Korycin. Nagrodą główną była żywa krowa.

Półmaraton jest imprezą cykliczną o zasięgu międzynarodowym. W biegu głównym wzięli udział czołowi zawodnicy z kraju i z zagranicy, zawodnicy na wózkach inwalidzkich oraz osoby niepełnosprawne. W biegach towarzyszących uczestniczą masowo dzieci i młodzież Podlasia, rywalizując w ośmiu kategoriach, od przedszkola do gimnazjum. Dzięki szerokiej reklamie w imprezie uczestniczy coraz więcej zawodników. Trasa biegła szosą asfaltową przez malownicze pagórki wśród pachnących o tej porze roku plantacji truskawek, łanów zbóż i łąk na terenie graniczących ze sobą gmin Korycin i Janów. Warunki atmosferyczne były raczej sprzyjające może poza deszczem, który zaskoczył nas po trasie.

W imprezie wystartowało prawie 150 uczestników: biegaczy i wózkarzy. W tej drugiej konkurencji dominowali reprezentanci Ornety, a kolejny triumf zanotował Bogdan Król z IKS,,Smok”Lotos Orneta. W biegu ton walce na trasie nadawali zawodnicy zza wschodniej granicy, którzy w komplecie zameldowali się na podium. Bieg wygrał Kaptserau Yury z Białorusi z wynikiem 1:06:40. Biegacze z Łowców Przygód również postanowili pojawić się w Korycinie. Bardzo dobrze wypadł Ryszard Górski, był pierwszy w swojej kategorii wiekowej, dodatkowo wybiegał „życiówkę”.

 

Oto wyniki Łowców Przygód:

 

Ryszard Górski 1:30:18;

Robert Sienkiewicz 1:41:09;

Marta Żabicka 1:42:36;

Małgorzata Tramp 1:46:10.

biegacze_5

biegacze_4

biegacze_3

biegacze_1


Aktualności

Powiązane artykuły