Nad absolutorium prawie nie dyskutowano

sesja_absolutoryjna_2

sesja_absolutoryjna_2Prawie nie dyskutowano podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej ani nad absolutorium dla burmistrza, ani nad uchwałą dotyczącą wykonania budżetu za ubiegły rok.

Wcześniej wykonanie budżetu pozytywnie zaopiniowała Regionalna Izba Obrachunkowa i Komisja Rewizyjna. Obie uchwały radni przegłosowali stosunkiem głosów 16 za i 4 wstrzymujących się (wstrzymali się: Antoni Banel, Remigiusz Karpiński, Mariusz Kowalczuk, Tomasz Luto). Komisja Rewizyjna złożyła jednocześnie kilka sugestii, m.in.: by bardziej oszczędzać na wydatkach rzeczowych. Radny Jan Steć jest zdania, że nie do końca skutecznie ściągane są podatki i opłaty, choćby opłata uzdrowiskowa.

Więcej emocji wzbudziły zmiany dotyczące wywozu śmieci i zabezpieczania kontenerów przez nowe firmy, które będą się teraz tym zajmowały. Tu spora część mieszkańców jest niedoinformowana i zdezorientowana nie wiedząc, kto ma się tym zajmować oraz w jaki sposób będę udostępniane pojemniki. Przykładem może być Grabowo, gdzie o ten problem zapytaliśmy kilkoro mieszkańców. Burmistrz Marek Miros zlecił urzędnikom doprecyzowanie informacji na ten temat.

Od czasu do czasu wraca temat wykorzystania nowej świetlicy i boiska w Galwieciach. Zwrócił uwagę na to przewodniczący Ryszard Wrzosek. Okazuje się bowiem, że uczniowie tamtejszej szkoły ćwiczą w klasie mając w zasięgu ręki świetlicową salkę gimnastyczną. Burmistrz stwierdził, że to jest kwestia zawarcia konsensusu między dyrektorkami – szkoły w Galwieciach i Domu Kultury.

Przewodniczący Komisji Spraw Obywatelskich Piotr Kuśtowski po raz kolejny zwrócił uwagę na bałagan, który ma miejsce w okolicy gołdapskiej ciepłowni. Tu urzędnicy dostali polecenie, by sprawdzić m.in. treść umowy notarialnej z właścicielem ciepłowni.

Były też tematy ekologiczne – radny Tomasz Luto zapytał o to, jakie są losy projektowanej uchwały „wiatrakowej”? Uchwała ma pójść na komisje, natomiast sołtys Pogorzeli ponownie zaapelowała o naciski przeciwko instalowaniu fermy norek amerykańskich w okolicy tej wsi. Jeśli ta ferma powstanie to gmina stanie wobec kolejnego poważnego problemu ekologicznego.

Nie zapomniano o byłym radnym i zasłużonym urzędniku – chwilą ciszy uczczono przedwcześnie zmarłego Jerzego Andrykę.

Pod koniec sesji pożegnano oficjalnie radnego Marcina Przystawskiego, który złożył rezygnację z pełnienia funkcji radnego.


Aktualności

Powiązane artykuły

6 komentarzy do “Nad absolutorium prawie nie dyskutowano

 1. edek

  Można dowiedzieć się jakie były powody rezygnacji radnego?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. gołdapiak

  PO ucieka z tonącego statku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Marcin

  Powodzenia Marcinie 🙂

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. Józef

  Ja wyczytałem , iż p. Przystawski ma zamiar zostać zakonnikiem.Każdy szuka sobie miejsca na ziemi. Jeśli to prawda życzę spełnienia zamierzeń na nowej drodze.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. qwerd

  Chyba sobie jaja robicie z tym absolutorium , a raczej ” hipokryzjum”. Facet każe nam wszystkim wkoło oszczędzać, lecz sobie podwyżek z naszych podatków nie szczędzi.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. gołdapiak

  no właśnie a kto na jego miejsce ??????

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...