Nad absolutorium prawie nie dyskutowano

sesja_absolutoryjna_2

sesja_absolutoryjna_2Prawie nie dyskutowano podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej ani nad absolutorium dla burmistrza, ani nad uchwałą dotyczącą wykonania budżetu za ubiegły rok.

Wcześniej wykonanie budżetu pozytywnie zaopiniowała Regionalna Izba Obrachunkowa i Komisja Rewizyjna. Obie uchwały radni przegłosowali stosunkiem głosów 16 za i 4 wstrzymujących się (wstrzymali się: Antoni Banel, Remigiusz Karpiński, Mariusz Kowalczuk, Tomasz Luto). Komisja Rewizyjna złożyła jednocześnie kilka sugestii, m.in.: by bardziej oszczędzać na wydatkach rzeczowych. Radny Jan Steć jest zdania, że nie do końca skutecznie ściągane są podatki i opłaty, choćby opłata uzdrowiskowa.

Więcej emocji wzbudziły zmiany dotyczące wywozu śmieci i zabezpieczania kontenerów przez nowe firmy, które będą się teraz tym zajmowały. Tu spora część mieszkańców jest niedoinformowana i zdezorientowana nie wiedząc, kto ma się tym zajmować oraz w jaki sposób będę udostępniane pojemniki. Przykładem może być Grabowo, gdzie o ten problem zapytaliśmy kilkoro mieszkańców. Burmistrz Marek Miros zlecił urzędnikom doprecyzowanie informacji na ten temat.

Od czasu do czasu wraca temat wykorzystania nowej świetlicy i boiska w Galwieciach. Zwrócił uwagę na to przewodniczący Ryszard Wrzosek. Okazuje się bowiem, że uczniowie tamtejszej szkoły ćwiczą w klasie mając w zasięgu ręki świetlicową salkę gimnastyczną. Burmistrz stwierdził, że to jest kwestia zawarcia konsensusu między dyrektorkami – szkoły w Galwieciach i Domu Kultury.

Przewodniczący Komisji Spraw Obywatelskich Piotr Kuśtowski po raz kolejny zwrócił uwagę na bałagan, który ma miejsce w okolicy gołdapskiej ciepłowni. Tu urzędnicy dostali polecenie, by sprawdzić m.in. treść umowy notarialnej z właścicielem ciepłowni.

Były też tematy ekologiczne – radny Tomasz Luto zapytał o to, jakie są losy projektowanej uchwały „wiatrakowej”? Uchwała ma pójść na komisje, natomiast sołtys Pogorzeli ponownie zaapelowała o naciski przeciwko instalowaniu fermy norek amerykańskich w okolicy tej wsi. Jeśli ta ferma powstanie to gmina stanie wobec kolejnego poważnego problemu ekologicznego.

Nie zapomniano o byłym radnym i zasłużonym urzędniku – chwilą ciszy uczczono przedwcześnie zmarłego Jerzego Andrykę.

Pod koniec sesji pożegnano oficjalnie radnego Marcina Przystawskiego, który złożył rezygnację z pełnienia funkcji radnego.


Aktualności

Powiązane artykuły

6 komentarzy do “Nad absolutorium prawie nie dyskutowano

 1. edek

  Można dowiedzieć się jakie były powody rezygnacji radnego?

   
 2. gołdapiak

  PO ucieka z tonącego statku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   
 3. Marcin

  Powodzenia Marcinie 🙂

   
 4. Józef

  Ja wyczytałem , iż p. Przystawski ma zamiar zostać zakonnikiem.Każdy szuka sobie miejsca na ziemi. Jeśli to prawda życzę spełnienia zamierzeń na nowej drodze.

   
 5. qwerd

  Chyba sobie jaja robicie z tym absolutorium , a raczej ” hipokryzjum”. Facet każe nam wszystkim wkoło oszczędzać, lecz sobie podwyżek z naszych podatków nie szczędzi.

   
 6. gołdapiak

  no właśnie a kto na jego miejsce ??????