Maj i czerwiec to intensywne spotkania funkcjonariuszy

spotkanie_miejsce piastowe (1)

spotkanie_miejsce piastowe (1)Placówkę Straży Granicznej w Baniach Mazurskich odwiedziło 55 uczniów drugich klas mundurowych ze Szkoły Ponadgimnazjalnej im. Księdza Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym.

Młodzież zapoznała się ze strukturą organizacyjną formacji oraz zadaniami, jakie realizuje Straż Graniczna. Uczniowie obejrzeli sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariuszy w codziennej s użbie, a także pokaz tresury i posłuszeństwa psa służbowego. Młodzi ludzie wypróbowali także swoich sił podczas pieszego przemarszu wzdłuż granicy państwa. Wspólne spotkanie zakończyło się w przygranicznej miejscowości Rapa gdzie goście zobaczyli zabytkową „Piramidę” oraz wysłuchali krótkiej opowieści o nietypowej budowli.

Następnego dnia funkcjonariusze z placówki w Baniach Mazurskich uczestniczyli w Pikniku Rodzinny pt. „Trzeżwym okiem’’ zorganizowanym przez Polsko-Ukraińskie Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Zabrost Wielki. Podczas pikniku rozegrane zostały zawody sportowe w kilku konkurencjach, w których brały udział dzieci z różnych grup wiekowych. Najm łodsi mogli również obejrzeć sprzęt formacji. Jednak największą atrakcją było spotkanie z psem służbowym. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Z chęcią uczyły się odpowiednich zachowań i postępowania z obcym zwierzęciem.

Również w Węgorzewie odbyły się pokazy pn. „Mundurowi Dzieciom” zorganizowane z okazji Dnia Dziecka. Funkcjonariusze przygotowali wiele niespodzianek dla najmłodszych. Podczas imprezy dzieci próbowały swych sił na torach zręcznościowych oraz torach przeszkód. Konkursowe zmagania przeplatane były zabawami integracyjnymi i sportowymi. Wszyscy uczestnicy niezależnie od wieku bawili się doskonale.

Natomiast w Parku Krajobrazowym Puszczy Rominckiej w Żytkiejmach odbył się piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka. W imprezie uczestniczyli funkcjonariusze i pracownicy cywilni PSG w Dubeninkach oraz ich rodziny. (red. W-MOSG)


Aktualności

Powiązane artykuły