Kierowali po „kilku głębszych”

alkometr a2.0

alkometr a2.0Dwaj kierowcy, którzy wykazali się lekkomyślnością zostali zatrzymani wczorajszego dnia przez gołdapskich funkcjonariuszy. Mężczyźni kierowali samochodami mając ponad 0,5 i 2 promile alkoholu w organizmie. Kodeks karny za kierowanie w stanie nietrzeźwości przewiduje karę pozbawienia wolności do 2 lat i utratę prawa jazdy nawet na 10 lat.

 

Pierwszy z kierowców został zatrzymany do kontroli kilka minut po godzinie 15:00 w rejonie obwodnicy drogi K-65. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ruchu drogowego zbadali stan trzeźwości kierującego volkswagenem Golfem. Okazało się, że 57-latek jest nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało, że miał on ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Drugi nietrzeźwy kierowca został zatrzymany przez patrol prewencji około godziny 21:10 na jednej z gołdapskich ulic. 29-letni kierowca forda Galaxy miał ponad 2 promile.

W obu przypadkach spotkanie z funkcjonariuszami zakończyło się zatrzymaniem praw jazdy.

W najbliższym czasie mieszkańcy powiatu gołdapskiego będą tłumaczyć się przed sądem. Teraz może im grozić kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Kierowali po „kilku głębszych”

  1. E.

    Jak dla mnie to bandyci! Trzeba być skończonym idiotą aby siadać za kółko po alkoholu. Jak można narażać innych! Jak z tym walczyć? Jak walczyć z ludzką głupotą?!?

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...