Zdobyli mistrzostwo województwa

lo_lekkoatletyka_8

lo_lekkoatletyka_8Wynikiem 45,91 sztafeta chłopców z Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi w biegu na 4 X 100 metrów zdobyła mistrzostwo województwa warmińsko-mazurskiego.

W poniedziałek 27 maja na stadionie miejskim w Lidzbarku Warmińskim odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Szkół Ponadgimnazjalnych w Lekkiej Atletyce. Reprezentacja LO w Gołdapi liczyła 6 uczniów. Artur Wasilewski zdobył 2 srebrne medale; w biegu na 100 ( 11,33 s.) i 200 (23,08 )metrów. Brat Artura , Adam w biegu finałowym na 100 metrów uplasował się na miejscu piątym. Łukasz Sadowski i Dawid Sidorowicz w konkursie skoku w dal nie uzyskali limitu kwalifikującego do ścisłego finału. Doskonale pobiegł w biegu na 1500 m Paweł Kurkowski, który wynikiem 4:53,08 zajął siódme miejsce. Jedyna dziewczyna w składzie, Agata Sieczkowska, w biegu na 800 m zajęła miejsce piąte.

Ogromną niespodzianką zakończyła się ostatnia konkurencja zawodów czyli bieg sztafetowy 4 X 100 m. Sztafeta LO w Gołdapi chłopców w składzie: Adam Wasilewski, Łukasz Sadowski, Dawid Sidorowicz i Artur Wasilewski, dokonała doskonałych zmian pałeczki i w spektakularny sposób zwyciężyła w tej konkurencji.

Dodatkowo reprezentacja chłopców z LO w Gołdapi, w klasyfikacji drużynowej szkół zajęła szóste miejsce i odebrała puchar z rąk przewodniczącego WM SZS Pana Wacława Wasieli. Jest to doskonałe miejsce biorąc pod uwagę fakt, że nasza ekipa składała się tylko z pięciu chłopców.