Świetnie pobiegli w Białymstoku

biegi_5

biegi_5W Białymstoku odbył się XXIV Mityng Lekkoatletyczny z okazji uczczenia konstytucji 3 Maja. Mityng ten cieszy się co roku dużym zainteresowaniem zawodników nie tylko z regionu ale i całej Polski. inaczej zawodach inaczej powodzeniem wystartowali gołdapianie.

Nie inaczej było i tym razem, na zawodach pojawili się m.in. zawodnicy z Wrocławia, Bydgoszczy, Gdańska , Olsztyna , Ostrołęki, Śniadawa, Suwałk i oczywiście bardzo mocnego Białegostoku. Wśród nich znakomicie zaprezentowali się sprinterzy sekcji LA OSiR Gołdap – bracia Adam i Artur Wasilewscy startujący na 100 i 200 m. Mimo że pogoda tego dnia nie dopisała, gdyż były bardzo zimno i padał deszcz to nasi sprinterzy jak na pierwszy start po przerwie zimowej wypadli rewelacyjnie. Na 100 m open razem z seniorami i młodzieżowcami Adam zajął II miejsce z czasem 11.23s, a Artur był III (11.27s.) Na 200 m Adam był IV (22.84), zaś Artur V (23.04s.). W swoje kategorii juniorów młodszych nie dali swym kolegom żadnych szans zajmując na 100 i 200 m odpowiednio Adam – pierwsze, natomiast Artur drugie miejsce.

Warto dodać, że chłopaki wypełnili minimum na Mistrzostwa Polski Juniorów młodszych, które pod koniec lipca odbędą się w Łodzi.

Powiązane artykuły