Sportowe sukcesy naszych pograniczników

sg_sport_2

sg_sport_2W minionym tygodniu funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej odnieśli znaczące sukcesy sportowe. 18 maja w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyły się Mistrzostwa Straży Granicznej w Biathlonie.

Impreza rozgrywana była w ramach Otwartych Mistrzostw Policji w Biathlonie. W- MOSG reprezentował mjr SG Marek Taudul ( PSG w Baniach Mazurskich). W klasyfikacji indywidualnej w kategorii M 4 zaj ął 3 miejsce.

Uczestnicy zawodów mieli do przebiegnięcia trzy 1,5 km pętle w terenie, przedzielone dwoma strzelaniami z pistoletu, z odległości 25 metrów. Liczył się nie tylko szybki bieg, ale przede wszystkim koncentracja i umiejętność trafnego strzelania w warunkach zmęczenia fizycznego. Mjr SG Marek Taudul wykazał się dużą umiejętnością połączenia tych dwóch trudnych dyscyplin sportowych .

Spektakularny sportowy sukces odniósł także funkcjonariusz z Gołdapi sierż. SG Łukasz Mentel. W VII Krajowych Mistrzostwach Tong Chun Kung – Fu w Gdańsku w kategorii wagowej do 90 kg zdobył złoty medal. Podczas rozegranych zawodów nasz reprezentant uczestniczy w seminarium i rywalizował między innymi w konkurencjach odparcia ataku z użyciem noża, broni palnej oraz w konkurencji boksu yongchun (Full-Contact). Sierż. SG Łukasz Mentel był jedynym funkcjonariuszem który reprezentował Straż Graniczną. (red. W-MOSG)

sg_sport_1

sg_sport_2

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Sportowe sukcesy naszych pograniczników

  1. ipo

    Brawo Panie Marku, oby tak dalej, wielu sukcesów. Może to Pana Kętrzyn wybierze na Komendanta operacyjnych. Tylko im brzuchy porosły i nic nie robią. Może to Pan zagoni ich do roboty. Biegać i strzelać pan umie co pokazał swoim wynikiem. Marek na Komendanta Oddziału a może Komendanta Głównego.

  2. obserw.

    Oprócz tego, że strzela, biega to jeszcze świetnie pływa. Gratulacje !!!