Razem, nie przeciw sobie w osobliwych okolicznościach

wycieczka_trojka_6

wycieczka_trojka_6Cztery piękne majowe dni spędzili uczniowie klas starszych z SP3 na wycieczce krajoznawczo–terapeutycznej w Ojcowskim Parku Narodowym, Krakowie i Wieliczce. Hasło brzmiało: „Razem nie przeciw sobie w osobliwych okolicznościach zabytków i przyrody”.

Czterdziestotrzyosobowa grupa uczniów poświęciła jeden dzień na zwiedzenie Ojcowskiego Parku Narodowego. Głównymi atrakcjami tego dnia były: Zamek na Pieskowej Skale, muzeum przyrodnicze parku, Jaskinia Łokietka, Dolina Prądnika, Brama Krakowska, Źródełko Miłości.

Kolejny dzień spędziliśmy w Krakowie. Tam udało się zwiedzić wyjątkowe miejsca, min. Wawel z Katedrą. W jej kryptach złożyliśmy hołd pochowanym tam znamienitym Polakom m.in. patronowi naszej szkoły – Tadeuszowi Kościuszce. Na trasie krakowskiej wycieczki znalazły się również: Smocza Jama, Kościół Franciszkanów z wierną kopią Całunu Turyńskiego, Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego , Kościół Mariacki z Ołtarzem Wita Stwosza oraz Muzeum Podziemia Rynku- wyposażone na miarę XXI wieku.

Trzeci dzień wyprawy poświęcony został gruntownemu zwiedzeniu Kopalni Soli w Wieliczce, zabytku klasy światowej, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Mimo tak rozbudowanego programu turystycznego, również odbywały się zajęcia poświęcone profilaktyce uzależnień, głownie nikotyny i alkoholu; integracji uczniów oraz pomocy w przezwyciężaniu zachowań agresywnych, trening asertywności. Ta wyjątkowa wyprawa na długo zapadnie w pamięci uczniów i ich opiekunów.


Aktualności

Powiązane artykuły