Pijani rodzice opiekowali się dziećmi

alkohol

alkoholGołdapscy policjanci interweniowali w jednym z mieszkań na terenie powiatu, w którym pijana matka miała opiekować się trójką małych dzieci. Na miejscu okazało się, że nie tylko kobieta była nietrzeźwa, ale również jej partner. Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości obojga – mężczyzna miał 1, a kobieta ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dzieci w wieku od 3 do 7 lat zostały przekazane pod opiekę trzeźwemu opiekunowi. O zdarzeniu zostanie poinformowany sąd rodzinny i nieletnich.

W miniony weekend do oficera dyżurnego gołdapskiej komendy Policji zadzwonił mężczyzna informując, że jego nietrzeźwa partnerka sprawuje opiekę nad dziećmi. Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres, gdzie zastali rodziców i trójkę małych dzieci. Okazało się, że zarówno 28-letnia kobieta, jaki i jej 36-letni partner byli pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał 1 promil alkoholu w organizmie, natomiast kobieta ponad 2. Dzieci zostały przekazane pod opiekę trzeźwemu opiekunowi.

O zaistniałym zdarzeniu poinformowany zostanie sąd rodzinny i nieletnich. Policjanci teraz szczegółowo sprawdzają, czy rodzice poprzez swoje zachowanie narazili dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Za to przestępstwo może grozić im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


Aktualności

Powiązane artykuły